Milli Eğitim Bakanı Okul Öncesi Öğretmenlerine Müjde Verdi!

Milli Eğitim Bakanı Okul Öncesi Öğretmenlerine Müjde Verdi!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya Öğretmenler Odası Buluşmasında Okul Öncesi Öğretmenlerine Müjde Verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Öğretmenler Odası Toplantılarıyla öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. Bakan Tekin son olarak Konya ilinde öğretmenlerle bir araya geldi. Daha önce yaptığı konuşmalarda Öğretmenler Odası toplantılarını merkeze alarak değişimler yaptığını açıklamıştı. Göreve geldiğinden itibaren pek çok düzenlemeler yapan Bakan Tekin öğretmenler odası buluşmalarından öğretmenlere önceden müjdeyi vermiş oluyor.

Bakan Tekin’in Konya Öğretmenler Odası Buluşmalarında da pek çok düzenlemeden bahsettiği biliniyor. Bu düzenlemeden biri ise daha önce de TV Programında yayınlanacağını ifade ettiği Temel Eğitim Yönetmeliği. Bakan Tekin yönetmelikle ilgili “Bir hafta içinde Okulöncesi ve Temel öğretim yönetmeliğini yayınlayacağız. Okul öncesi öğretmenlerinin çok mutlu olacağını” ifade etti.

Okul öncesi öğretmenleriyle ilgili müjdenin ne olduğu tam bilinmezken, düzenlemenin mevcutta görev yapan öğretmenleri ilgilendirdiği ihtimali kulislerden aktarılıyor. Anaokulu öğretmenlerinin ise Talim Terbiye Kurulu’nun 9 Nolu Kararı “TT9” ile ilgili talepleri bulunmaktaydı.

Kamuajans.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum