Meteoroloji’den 5 l için yeni uyarı! O 5 ilde okullar tatil edilecek mi?

Meteoroloji’den 5 l için yeni uyarı! O 5 ilde okullar tatil edilecek mi?

Meteoroloji uzmanlarından hava koşullarına dair sağanak yağış ve kar yağış uyarıları geliyor. Son tahminlerde 5 il için sağanak yağışların olacağı bilgileri paylaşıldı. Bu 5 ilde okullar tatil olacak mı?

Meteoroloji uzmanlarının son hava tahmin raporlarında 5 il için yeni uyarılar yapıldı. Yapılan uyarılarda bu iller için yağışların artacağı bilgisi paylaşıldı. Bu 5 il için merak edilen ise okulların tatil edilip edilmeyeceği!

Meteoroloji uzmanlarından gelen son hava tahmin raporlarında...

Meteoroloji uzmanlarından yayımlanan son hava tahmin raporlarında; yurdun doğu kesimleri ile zamanla Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batısının parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, sabah saatlerinde Tokat, Siirt ve Sinop'un iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı ilçeleri ve Antalya'nın batı kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van'ın güneyinin yüksekleri ile gece saatlerinden itibaren Muğla'nın Marmaris ilçesinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar Doğu Karadeniz'in doğusunda batı ve kuzeybatı, akşam saatlerinden sonra Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olacak.

Okullar tatil olacak mı?

Meteoroloji uzmanlarının yapmış olduğu son hava tahmin raporlarında 5 il için uyarılar yapıldı. Merak edilen ise bu hava koşullarında okulların tatil olup olmayacağı. Meteoroloji uzmanlarının yayınladığı hava koşullarına göre Artvin, Bitlis, Hakkari, Rize, Van ve Şırnak olarak belirtilen il ve ileçlerde okullarda tatil olması bekleniyor. Ancak konu ile ilgili henüz resmi bir bilgi açıklanmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.