Mesleki çalışmalara karışım durumunu gösteren liste MEBSİS üzerinden açıldı!

Mesleki çalışmalara karışım durumunu gösteren liste MEBSİS üzerinden açıldı!

13-17 Kasım tarihleri arasında öğretmenler içim yapılan mesleki çalışmalara katılım durumunu gösteren liste MEBBİS üzerinden erişime açıldı. Eğitime karışan ve karışmayan öğretmenler bu sistem üzerinden görülebilecek.

Öğretmenlere verilen eğitimde katılım oranları farklıydı. Öğretmenlere Kasım ara tatilinde mesleki çalışmalar için ÖBA üzerinden verilen eğitimde çevrimiçi olarak yapıldı. ÖBA üzerinden açılan videoları tamamlayan öğretmenler, mesleki çalışmaları da tamamlamış sayılacaklar. Mesleki çalışmaları tamamlayan öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek. Katılmayan öğretmenlere ise ek ders ücreti ödenmeyecek.

Mesleki çalışmalara katılım durumlarını ayrıca okul yöneticilerinin erişimine de açılmış durumda.

MEBBİS nedir?

MEBBİS, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum