KPSS puanlarında yaşanan heyecan! 2023 KPSS puanı ile öğretmen atamaları gerçekleşecek!

KPSS puanlarında yaşanan heyecan! 2023 KPSS puanı ile öğretmen atamaları gerçekleşecek!

2023 KPSS sınavını stresli bitirmişse geride bırakan adaylarımız, şimdi atama duyurularını heyecanla bekliyor. 2023 öğretmen atamaları ne zaman gerçekleştirilecek. Öğretmen adaylarımız heyecanla bu haberi bekliyor. İşte atama tarihleri!

2023 KPSS sınavları heyecanla yapıldı. Sonuçlarda heyecan ile alındı. Şimdi sırada kazandıkları puanlar ile atamaları beklemek. Adaylar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek olan atama ve kadro duyurularında.

2023 KPSS atamaları ne zaman gerçekleşecek? Kaç bin adet öğretmen ataması yapılacak? Gözler yapılacak olan açıklamalarda! İşte tüm detaylar haberimizde…

Bakan Yusuf Tekin, TBMM plan ve bütçe komisyonun öğretmen atamasına ilişkin yöneltilen soruya, "Mutlaka olacak. Tarih olarak, bütçenin Genel Kurul'dan geçmesini bekliyoruz. Bütçede kamuya alınacak toplam personel sayısını bakanlıklar arasında dağıtıyorlar. Biz de kendi adımıza düşen kontenjanı nasıl değerlendireceğimizi ondan sonra belirleyeceğiz" dedi.

Bu yapılan açıklamalar doğrultusunda adayların heyecanla beklediği atamalar ve öğretmen atama sayısı Aralık ayında belli olması heyecan ile bekleniyor. Öğretmen atama sayısı belli olduktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hazırlanacak olan takvime göre açıklamalarda bulunacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum