İmam Hatip Lisesi Müdürü soruşturma sonucunda görevden alındı

İmam Hatip Lisesi Müdürü soruşturma sonucunda görevden alındı

Diyarbakır'da bulunan bir İmam Hatip Lisesi'nin müdürü, çeşitli iddialar nedeniyle hakkında soruşturma açıldı ve sonuçlar müfettiş raporuyla ortaya çıktı. Soruşturma sonucunda, müdür Zekeriya Erdem görevinden alındı ve öğretmen olarak atandı.

Soruşturma sürecinde ortaya çıkan iddialar, müdürün görevinden alınmasının temel sebepleri olarak gösterildi. İlgili raporun doğrultusunda alınan kararlar, müdürün müdürlük görevinden alınması ve maaşında kesinti yapılması şeklinde oldu. Ayrıca, kendisine kınama cezası verildi.

İdari kadroda değişiklik meydana geldi

Olay, İmam Hatip Lisesi'nin idari kadrosunda yaşanan değişikliklerle sonuçlandı ve okul yönetimi, müdür olarak farklı bir ismin atanmasını sağladı. Görevden alınan Zekeriya Erdem, bundan sonra öğretmen olarak görev yapacak.

Görevden alma kararı, Diyarbakır'daki İmam Hatip Lisesi topluluğunda ve ilgili çevrelerde geniş yankı uyandırdı. Bu olay, okulun yönetimindeki değişiklikler ve idari sorumlulukların önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Artık öğretmen olarak görev alacak

Diyarbakır Kayapınar İlçesi’ndeki Şehit Halit Gülser İmam Hatip Lisesi’nde müdür olarak görev yapan Zekeriya Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin yürüttüğü soruşturma sonucunda görevden alındı. Müfettişler tarafından yapılan inceleme sonucunda ortaya çıkan usulsüzlükler ise şunlar oldu: pansiyonlu öğrenciler için gönderilen iaşenin amaç dışı kullanılması, pansiyon ambarı ile ilgili iş ve işlemlerin usulüne uygun yapılmaması, okulda sigortasız personel çalıştırılması.

Müfettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda Erdem’e 3 maaş kesme cezası ve 2 kınama cezası verildi. Erdem, müdürlük görevinden alınırken, öğretmen olarak mesleğine devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum