İki ilçede daha okullar tatil ilan edildi!

İki ilçede daha okullar tatil ilan edildi!

Kış mevsiminin birden bastırması ve kar yağışlarının ara tatilin sonlarına doğru gelmesi bazı il ve ilçelerde sağanak yağış, şiddetli fırtına ve kar yağışlarından dolayı birkaç gün daha eğitime ara verildi.

2023-2024 eğitim yılının ilk ara tatilinin bitmesine bir gün kala ülkeyi esir alan fırtına, sağanak yağış ve kar yağışları öğrencilere yaradı. Bazı il ve ilçelerde öğrencilerin tatilleri çeşitli hava koşullarının sebep olabileceği olumsuz olaylardan dolayı tatil edildi. İlk haber İstanbul’dan gelirken şimdi iki ilçeden daha olumsuz hava koşulu sebebi ile tatil haberi geldi.

İki il için daha tatil haberi geldi!

Meteoroloji uzmanlarının aylardır uyarısını yaptığı çetin kış mevsimi başlıyor. Dondurucu soğukların etkili olacağı söylenen bu kış mevsiminde yağışlar da bir hayli çok olacak. Kasım ayı sona ererken ilk ara tatilin son gününde birçok il ve ilçe de kar yağışları, ülke genelinde ise sağanak yağışlar ve yer yer fırtınalar etkili oldu. Okullardan bazıları olumsuz hava şartlarından dolayı tatil kararı aldı. Yeni bir kararla o ilçelerde de okulların iki gün daha tatil edileceği belirtildi. O ilçeler; Düzce'nin Akçakoca ve Sakarya'nın Hendek ilçeleri olarak açıklandı. Bu ilçelerdeki okullar yarın da tatil oldular. Olumsuz hava koşullarının devam etmesi ile birkaç ilçenin daha tatil ilan etmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.