Başkan adayı olacaklar! Valilerden karar geldi!

Başkan adayı olacaklar! Valilerden karar geldi!

2 validen açıklama geldi. Belediye başkan aday adayı olacaklar. Verilen tarihlere göre 31 Mart 2024 Pazar tarihli yerel seçimlerde Ak partiden 2 vali belediye başkanlığı aday adayı olduklarını açıkladılar.

Adaylık seçim yarışları son hız devam ediyor

2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için birçok bürokrat sıraya girdi. Bürokratlar aralarında neredeyse yarış yapıyorlar. Geçtiğimiz günlerde eski milli eğitim müdürü de Elbistan’a belediye başkanı aday adaylığını koymuştu. Şimdilerde ise 2 validen açıklama geldi. Ak parti den belediye başkanlığına adaylıklarını koyduklarını söylediler. Açıklanan bilgilere göre Eski Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ve Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti’den adaylık başvurusu yaptı.

Vali Tuına belediye başkanı adayı oldu. Aslen Sinop' lu Eski Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti’den Sinop Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Güngör Azim Tuna kimdir?

Güngör Azim Tuna, 1964 yılında Sinop’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Sinop’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. 2000 yılında İngiltere’de Exeter Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı

Samsun’un önceki dönem valisi de belediye başkanı aday adayı oldu. Samsun'un eski valisi Osman Kaymak, AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için girişimlerde bulunduğu bildirildi. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1991 yılında Kütahya iline bağlı Pazarlar ilçesine kurucu kaymakam olarak atanmıştır. Daha sonrasında Narman ve Battalgazi kaymakamlıkları görevinde bulunmuştur. 1998 yılında Niğde’ye vali yardımcısı olarak atanmıştır. Ardından Suluova, Elmadağ ve Eyüpsultan kaymakamlıkları görevinde bulunmuştur. 2013 yılında ise İzmit kaymakamı olmuştur. 23 Mayıs 2014 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile de Tunceli valiliğine atanmıştır. Vali Osman Kaymak, İçişleri Bakanlığı tarafından 18 Ocak 2017 tarihinde Tunceli Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiş ve kayyum olarak atanmıştır. Tunceli Valiliği görevi ile Belediye Başkan Vekilliği görevlerini birlikte yürütmüştür. 21 Haziran 2017 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Samsun Valiliğine atanmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından 5 Şubat 2022 tarihinde vekâleten Isparta Valiliğine atanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.