Aşırı yağışlar okulun duvarının yıkılmasına sebep oldu!

Aşırı yağışlar okulun duvarının yıkılmasına sebep oldu!

Uzmanların haftalardır uyardıkları sağanak yağışlar tüm ülkeyi esir aldı. Tüm ülke genelinde yaşanan yağışlar ile illerde görülen sel ve taşkınlıklara bir yenisi daha eklendi. Sağanak yağış sebebi ile bir okulun istinat duvarı çöktü.

Aşırı yağışların sebep olabileceği her olumsuz duruma karşı valilikler ve uzmanlar uyarmaya devam ediyorlar. Bir süre daha devam edecek olan yağışlar için önlem alınması gerektiği vurgulanırken illerden sel ve su taşkınlıkları ile beraber hasar kayıtları da gelmeye devam ediyor.

Sağanak yağıştan bir okulun duvarı çöktü!

Ülke genelinde yer yer sağanak yağış yer yer ise kar yağışı olarak görülen sert kış birçok olumsuz olayları da beraberinde getiriyor. Önlem alınmadığı takdirde can ve mal kaybına sebep olan bu durumlar için meteoroloji uzmanları ve valilikler uyarılarına devam ediyorlar.

Son olarak yayımlanan bilgiye göre sağanak yağışların sebep olduğu yıkım bu sefer bir okuldan geldi.

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Aşağı Mahallede bulunan Sason Anadolu Lisesine ait okul istinat duvarı çöktü. Daha önce okul bitişinde yapılan inşaat kazısı nedeniyle altı boşaltılan Sason Anadolu Lisesine ait istinat duvarı, yıkıldı. Veliler çöken istinat duvarına karşı önlem alınmadığı takdirde okul binasının da etkilenebileceği yönünde tedirgin.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.