Ara tatil uzatıldı mı, okullar henüz açılmayacak mı?

Ara tatil uzatıldı mı, okullar henüz açılmayacak mı?

Ülkemizde eğitim öğretim devam ederken 1. Dönem ara tatiline girdik ve yarın okullar açılıyor. Ara tatilin bitmesi ile çocuklar tekrar okullarına kavuşacaklar. Ara tatil bitimiyle okullar çıkacak mı? Merak edilen sorunun cevabı haberimizin detaylarında…

2023-2024 eğitim öğretimimizin ilk ara tatili Kasım ayı itibarı ile başlamıştı. Öğrenciler ara tatili büyük bir heyecan ile beklemişti. Şimdi ise ara tatil bitmek üzere, çocuklar tekrar okullarına dönecekler. Ara tatilim bitimi ile öğrendiler derslerine tekrar devam edecekler. Tüm bunlar yaşanırken akıllara bir soru takıldı? Acaba ara tatil uzayacak mı sorusu akıllarda?

Ara tatil devam mı edecek ?

Milli eğitim bakanlığı eğitim yılının başlangıcında uygulanacak olan takvimi kamuoyu ile paylaşmıştı. Milli eğitimin hazırlamış olduğu 2023-2024 eğitim öğretim takvimine göre eğitime kalındığı yerden devam edecek. Ara tatile hafta sonlarında yani cumartesi ve Pazar günlerinin de eklenmesi ile beraber tatil 9 gün olmuş oldu. 10 Kasım Cuma gün başlayan ara tatil bitmek üzere. Okullar eğitim öğretimime kaldığı yerden 20 Kasım Pazartesi günü devam edecekler.

2023-2024 Eğitim Öğretim takvimine göre yapılan ara tatil sürecinin ardından sırada sömestr tatili geliyor. Öğrencilerin heyecanla bekleyeceği sıradaki tatil sömestr tatili olacak.

Sömestr tatil tarihi belli oldu

Milli eğitim Bakanlığının açıklamış olduğu 2023-2024 eğitim öğretim yılına ait olan takvim de yapılacak olan tatiller beyan edilmiştir. Milli eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu 2023-2024 eğitim öğretim yılı tatil takvimine göre sömestr tatilinin ne zaman olacağı belli oldu. Milli eğitim Bakanlığının açıkladığı tarihlere göre 22 Ocak-2 Şubat 2024'te yarıyıl tatili olacak.

8-12 Nisan 2024'te ise ikinci ara tatil olacak.

11 Eylül 2023'de başlayan eğitim öğretim dönemi, 14 Haziran 2024'te sona erecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.