Okulların hizmet puanları öğretmenlerin atanmasında, il içi, il dışı, özür grubu gibi tayinlerinde oldukça önemlidir. Mevzuata göre, öğretmen ataması ve çalıştırılmasında güçlük derecesi bakımından benzerlik gösteren eğitim kurumları gruplandırılarak altı hizmet alanına ayrılmıştır. Bu bölgelerde bulunan okullarda görev yapan öğretmenler, okulları için ilan edilmiş hizmet puanını her yıl kazanırlar.

Hizmet puanları, Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında eğitim-öğretim görevini sürdüren öğretmenlerin tayinlerinde önemli bir yer tutar. MEB öğretmenlik hizmet puanlarının hesaplanmasında o okulun karşıladığı puan her yıl o öğretmenin hanesine işlenir. Bölgeden bölgeye, okuldan okula değişiklik gösteren hizmet puanları listesi haber içeriğimizde!

2022 Yılına Ait Malulen Emeklilik (Malulluk) Maaşı Ne Kadar Oldu? SGK ve Bağkur, İşçi, Memur Malulen Emeklilik Şartları 2022 Yılına Ait Malulen Emeklilik (Malulluk) Maaşı Ne Kadar Oldu? SGK ve Bağkur, İşçi, Memur Malulen Emeklilik Şartları

Öğretmenlerin hizmet puanları, hizmet alanları bakımından yönetmelikte belirlenen puanlardan görev yapılan hizmet alanı için öngörülen puanın o hizmet alanındaki çalışma süresi ile çarpımı sonucu elde edilir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılı Şubat ayında tüm okulların hizmet bölgeleri, hizmet alanları ve hizmet puanları tebliğler dergisinde yayınlandı.

Okulların Hizmet Puanları 2020! MEB Öğretmenlik Hizmet Puanları!

2020 Şubat tarihli, 2749 sayılı Tebliğler Dergisinde hizmet bölgesi, hizmet alanı, hizmet puanı ve yerleşim yeri doğrultusunda Hizmet Alanları ve Hizmet Puanları Çizelgesi yer almaktadır. İlgili tebliğler dergisine ulaşmak için tıklayınız!