Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, kişisel twitter hesabı üzerinden son günlerde medyada çıkan rehber öğretmenleri yanlış bilgilendiren provakatif haberler hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Kamuajans.com - Bakanlığın, bütün öğretmenlerin en verimli çalışabilecekleri ortamları oluşturabilmek için yoğun bir mesai içerisinde olduğunu ifade eden MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, bütün öğretmenlerin ikame edilmesi imkansız katkılar verdiğini hepsine müteşekkir olduklarını belirtti.

Yasal düzenlemelerin asla bu çalışma ortamını bozucu olmayacağını söyleyen Tekin, tersine huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Öğrencileri bütün yönleri ile ele alan, bilgi düzeyleri kadar ahlak ve kişilik gelişimlerini önemseyen bir eğitimin vazgeçilmezleri olduğunu sözlerine ekleyen Yusuf Tekin, rehber öğretmenleri ile ilgili yönetmeliğin bütün paylaşların ve öğretmenlerin görüşünün alınarak hazırlandığını ifade etti. 

Son halini önümüzdeki günlerde yine öğretmenler ve paydaşlarla tartıştıktan sonra onaya sunacaklarını söyleyen Yusuf Tekin, amaçlarının öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap veren etkin ve çağdaş bir rehberlik sistemi oluşturmak olduğunu söyleyerek açıklamalarına son verdi.

YUSU TEKİN'İN AÇIKLAMALARI

1. Herkese merhaba. Son günlerde medyada rehber öğretmenlerimizi yanlış bilgilendiren provakatif haberler gördüm.

2. Bakanlığımız bütün öğretmenlerimizin en verimli çalışabilecekleri ortamları oluşturabilmek için yoğun bir mesai içinde.

3. Bütün öğretmenlerimiz bizim için ikame edilmesi imkansız katkılar veriyor. Hepsine müteşekkiriz.

4. Yasal düzenlemelerimiz asla bu çalışma ortamını bozucu olamaz. Tersine huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmaya çalışıyoruz.

5. Öğrencilerimizi bütün yönleri ile ele alan, bilgi düzeyleri kadar ahlak ve kişilik gelişimlerini önemseyen bir eğitim vazgeçilmezimizdir.

6. Rehber öğretmenlerimiz ile ilgili yönetmeliğimiz bütün paydaşlarımızın ve öğretmenlerimizin görüşü alınarak hazırlandı.

7. Son halini önümüzdeki günlerde yine öğretmenlerimiz ve paydaşlarımızla tartıştıktan sonra onaya sunacağız.

8. Amacımız öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren etkin ve çağdaş bir rehberlik sistemi oluşturmak.

KamuAjans.com - Özel Haber