Milli Eğitim Bakanı Özer'in talimatıyla revize edilen banka promosyon sözleşmesine göre, ücretler 16 Kasım'da personelin hesaplarına yatırılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerin talimatıyla revize edilen banka promosyon sözleşmesiyle Bakanlık merkez teşkilatı personelinin promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, MEB merkez teşkilatında görev yapan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapıldığı Vakıflar Bankası ile personel başına 3 bin lira ödenmek üzere 1 Ocak 2021den geçerli ve üç yılı kapsayan banka promosyon anlaşması, Bakan Mahmut Özerin talimatıyla güncellendi.

Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu 31 Aralık 2023te süresi dolacak maaş promosyon sözleşmesi, iki yıl ilaveyle revize edildi. Buna göre, daha önce personel başına alınan 3 bin liraya ek olarak 22 bin 500 lira daha ödenerek maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltilmiş oldu.

İlçe MEM Öğretmenleri Resmi Yazı İle bakın neden uyardı! İlçe MEM Öğretmenleri Resmi Yazı İle bakın neden uyardı!

Vakıflar Bankası MEB şubesiyle imzalanan sözleşmeye göre, banka promosyon ücretleri 16 Kasım 2022de personelin maaş hesaplarına yatırılacak.


Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatında görev yapan personel ise bağlı bulundukları il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin daha önce aldıkları karar doğrultusunda sözleşme yaptıkları bankalarla çalışmalarını yürütüyor.