ÖSYM duyurdu! 2023 YDS başvuruları başladı. Son başvuru tarihi...

ÖSYM duyurdu! 2023 YDS başvuruları başladı. Son başvuru tarihi...

ÖSYM duyurdu! 2023 YDS başvuruları başladı. Son başvuru tarihi...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından son dakika duyurusu ile birlikte YDS İngilizce başvurularının başladığı duyuruldu. Son başvuru tarihi 1 Haziran 2023

Uzun süredir bek çok aday tarafından beklenen Yabancı Diller Sınavı hakkında duyuru geldi! ÖSYM tarafından yapılan duyurulara göre bugünden itibaren başlayan başvuruların 1 Haziran 2023 tarihinde ise sona ereceği ifade edildi. Bu aşanda yapılacak olan sınavların hangi illerde ve kaç kontenjan ile gerçekleştirileceği ise yapılan duyuruda belirtildi.

2023 YDS İNGİLİZCE BAŞVURULARI BAŞLADI!

ÖSYM tarafından bugün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalara göre "e-YDS 2023/7 İngilizce alanında; 10 Haziran 2023 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-Sınav Uygulama Binalarında yapılacaktır. Adaylar saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Sınava başvuru süreci, 23 Mayıs–1 Haziran 2023 tarihleri arasında olup adaylar başvurularını, 23 Mayıs 2023 tarihinde saat 14.00'ten itibaren ÖSYM’nin resmi internet adresinden yapabilecektir." ifadeleri ile sürecin başladığı duyuruldu.

KONTENJANLAR BELLİ OLDU!

YDS sınavına girmek isteyen adaylar için belli bir kontenjan bulunduğunu açıklama ÖSYM bu konu hakkında da "Sınava alınacak aday sayısı, e-Sınav Uygulama Binalarının aday kapasitesiyle sınırlı olacağından bu sınav için kontenjan; Ankara’da 4196, İstanbul’da 460, İzmir’de 116 ve Adana’da 306 olarak belirlenmiştir. Adaylar, sınav ücretini ödeme sırasına göre kontenjana dâhil edilecektir. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır." diyerek hangi illerde kaç kişinin kabul edileceğini açıkladı.

KİMLER YDS SINAVINA GİREBİLİR?

Konuya ilişkin sınava girmek isteyen kişiler tarafından en çok merak edilenler arasında ise adayların bu sınav için herhangi bir şart sağlayıp sağlamaması konusu idi. ÖSYM yayımladığı duyuruda "Herhangi bir lisans programından mezun olup yüksek lisans programlarına devam etmek isteyen adayların ve Lisans programlarının son sınıfında veya bir önceki sınıfında okuyup ileride yüksek lisansa devam etme hedefi olan adaylar YDS puanlarını mezun olduktan sonra kullanmak üzere YDS’ye girebileceği ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum