Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tüm öğretmenleri ilgilendiren resmi yazı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tüm öğretmenleri ilgilendiren resmi yazı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tüm öğretmenleri ilgilendiren resmi yazı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tüm öğretmenleri ilgilendiren sene sonu seminerleri için önemli bilgilendirme yazısı paylaşıldı. Detaylar...

Bakan Yardımcısı Petek AŞKAR imzasıyla gönderilen yazıda belirtildiği üzere, bu dönemdeki seminerler ÖBA üzerinden uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilecek.

ÖBA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan bir eğitim platformudur ve bu platformda çeşitli eğitim faaliyetleri yer almaktadır. Bakanlık, 19-23 Haziran dönemi için planlanan seminerlerin bu platform üzerinden verilmesine karar vermiştir.

Öğretmenlerin belirli bir süre zarfında ÖBA platformunda yer alan uzaktan eğitim faaliyetlerinden en az birini tamamlamaları beklenmektedir. Bu eğitimler 27 Haziran 2023 günü saat 23.59'a kadar alınabilecektir.

Tamamlanan bu eğitimler, Haziran 2023 dönemi mesleki çalışmaları olarak kabul edilecektir. Bu durum, öğretmenlerin sürekli gelişimini desteklemeyi ve mesleki becerilerini güncellemeyi hedefleyen bir uygulamadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.