Milli Eğitim Bakanlığı’na Ek Atamayla ilgili resmi yazı yazıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı’na Ek Atamayla ilgili resmi yazı yazıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı’na Ek Atamayla ilgili resmi yazı yazıldı!

Milli Eğitim Bakanlığı’na ek atamayla ilgili resmi yazı yazıldı!

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat, bakanlığa ek atamayla ilgili olarak resmi başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Sayın Mahmut ÖZER’in 08.05.2023 tarihinde yapmış olduğu açıklamada 45.000 atamadan sonra ek atama müjdesi de vermek istediklerini belirtmiştir. 45.000 öğretmen okullardaki öğretmen ihtiyacını karşılayamamakta, atama bekleyen binlerce öğretmen varken ücretli öğretmenlerle bu ihtiyaç giderilmeye çalışılmaktadır. Bakanın verdiği söz üzerinden 50.000 ek öğretmen ataması talebimizdir.

img-7675.jpeg

Ayrıca il içi ve il dışı atama takviminin bir an önce belirlenip öne çekilmesi, öğretmenlerimizin tayin sonrasında yerleşme ve diğer işlemlerinde mağduriyet yaşamasının önüne geçecektir. Konu ile ilgili çalışmanın bir an önce tamamlanması, ek öğretmen atamasının gerçekleştirilmesi, il içi ve il dışı atama takviminin bir an önce açıklanarak öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesini talep eder 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanununa göre sendikamızın bilgilendirilmesini talep ettik.

img-7674.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum