ZİYA SELÇUK’TAN PERGEL PAYLAŞIMI: PERGEL’İN MEB GÜNLERİ BİTTİ. O, ŞİMDİ ÖZEL SEKTÖRDE

Ziya Selçuk Dönemi'nde çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla okulların birer evcil hayvan edinmesi teşvik edildi. Bu kapsamda projenin öncülüğünü yapan Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı’na Pergel ismini verdiği bir köpeği getirerek sahiplendi. Ziya Selçuk döneminde Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanı olduktan sonra adeta devr-i sabık yapar gibi Ziya Selçuk döneminde atanan neredeyse tüm üst düzey bürokratları görevden almıştı. Bu görevden almalar, haber sitelerinde: “Ziya Selçuk döneminin şoförleri bile görevden alındı. Bir tek Pergel kaldı.” Şeklinde haberler yapılmasına yol açmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise “Sonunda Pergel’de Gitti.” başlığıyla yayınlanan haberde: “Pergel isimli köpek de bakanlıktan kulübesi ile birlikte gönderildi. Böylece Ziya Selçuk döneminin tüm izleri silinmiş oldu.” ifadelerine yer verildi.

Bugün Pergel ortaya çıktı. Hem de Ziya Selçuk’un yanında… Ziya Selçuk instagram hesabından: “Pergel yıllarca Bakanlık binasında yanımdaydı. Yine beraberiz. Geçen ay bir okula gitti geçici bir süre için. Dediler ki “hocam eğitim alması lazım”, şimdi eğitimi sona erdi. O da benim gibi, eğitim ortamlarını seviyor çocuk yapacak bir şey yok. :)” paylaşımını yaptı.

Eğitim kamuoyu, günlerdir MEB’in Pergel gündemini konuşuyor... Ziya Selçuk döneminde; “Gündemimiz hep hayvanlar mı olacak?” açıklaması yapan sendikacılar suskun. Belki de mutlular.

Hangi bankadan düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanı geldi! Hangi bankadan düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanı geldi!

Pergel’in Ziya Selçuk’un yanına geçmesiyle; Pergel, kamudan özel sektöre geçiş yapmış oldu. Bakalım MEB, Pergel’in yerine yeni bir köpek alacak mı? Yoksa Pergel’in kontenjanı boş mu kalacak? Kamuoyu merakla bekliyor…