EYUDER - ULEDEF Genel Başkanı ve Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Döneminde Bakan Danışmanlığı görevini yürüten Adem Çilek twitter hesabı üzerinden Kariyer basamakları sınavları konusunda açıklamada bulunarak MEB’in eğitimcileri değersizleştirme çabası olduğunu ifade ederek üstü kapalı olarak Bakan Mahmut Özer'i eleştirip MEB sahada etkin olan eğitimcilerin moralini bozmaktan vazgeçmelidir. ifadelerinden bulundu.

Şu an Mesleki Eğitim Genel Müdürü olarak görev yapan Nazan ŞENER ile olan yakınlığı ile tanınıyor ve Adem ÇİLEK’in yaptığı EYUDER’in genel başkan yardımcılığı görevini ve yine Meteksen sendikasında genel Başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu .

Uzman öğretmenlik sınavının iptali için Danıştay'a dava açıkdı. Uzman öğretmenlik sınavının iptali için Danıştay'a dava açıkdı.

İşte Adem Çilek'in o açıklaması

Nazan ŞENER , Ankara’da okul müdürlüğü yapan sosyal ve aktif eğitimci olarak genel başkanlığını Adem ÇİLEK’in yaptığı EYUDER’in genel başkan yardımcılığı görevini ve yine Meteksen sendikasında genel Başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu .