Yüzbinlerce çocuğu yakından ilgilendiren haber. Yeni dönem resmen başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) da devreye girdi. Birçok okulda yapılacak. Bakan Yanık son dakika duyurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Milli Eğitim Bakanlığının anaokullarına devam etme kaydıyla sosyal yardım programlarımızdan faydalanan vatandaşlarımızın her bir çocuk için ödemekle yükümlü oldukları tutarları biz ödeyeceğiz" dedi.

Gözden kaçırmayın

Bakan Özer : Görevden alırkende verirkende kimseye soracak değilim; bu benim stilim alırımda veririm de Bakan Özer : Görevden alırkende verirkende kimseye soracak değilim; bu benim stilim alırımda veririm de

Anaokulu yardımı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Yanık detayları tek tek açıkladı. Bakan Yanık, sosyal yardımdan faydalanan bazı ailelerin, Milli Eğitim Bakanlığının anaokullarına ödemesi gereken aylık 50 ile 70 lira arasında değişen ücreti ödemekten kaçındığını, bu nedenle çocuklarını okula göndermediğini tespit ettiklerini söyledi.

Bu anlamda ihtiyaç sahibi bütün ailelerin anaokulu ödemelerini üstlenmeye karar verdiklerini anlatan Yanık, "Yaklaşık 1 milyon çocuğumuzun olduğunu tahmin ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının anaokullarına devam etme kaydıyla sosyal yardım programlarımızdan faydalanan vatandaşlarımızın her bir çocuk için ödemekle yükümlü oldukları tutarları biz ödeyeceğiz. Onlar sadece çocuklarını kaydedecek, biz onların adına doğrudan Milli Eğitim Bakanlığına ödeyeceğiz. Başvuruları da çok yakın zamanda açacağız" diye konuştu.