Akparti iktidarında 8 kez değişen Millî Eğitim Bakanlığı bir kez daha değişiyor. 

Akparti Kızılcahamam kampında teşkilat ve vekillerden büyük eleştiri alan Özer’in Temmuz ayında görevden affını isteyeceği söyleniyor. 

Geçen hafta gerçekleştirilen Karne töreninde de Cumhurbaşkanı ile kareye giremeyen Özer’in biletinin kesildiği dillendirilmeye başlandı. 

Dört ay önce söz verilen öğretmen atamalarının da Özer’in gitmesinin akabinde yeni bakanın duyurması için ona jest olarak bekletildiği iddia ediliyor.

AK Partili Demiröz: Türkiye'deki il sayısı 100'e çıkarılacak AK Partili Demiröz: Türkiye'deki il sayısı 100'e çıkarılacak

Özer’in yerine ismi çokça konuşulan Fikri Işık’ın seçimlere kadar Bakanlık koltuğuna oturması kesinleşti denilebilir.

 AKP döneminde görev yapmış diğer milli eğitim bakanları;

  • ZİYA SELÇUK. 10.07.2018-05.08.2021.
  • İSMET YILMAZ. 24.05.2016-10.07.2018.
  • NABİ AVCI. 25.01.2013-23.05.2016.
  • ÖMER DİNÇER. 07.07.2011-25.01.2013.
  • NİMET ÇUBUKÇU. 03.05.2009-07.07.2011.
  • HÜSEYİN ÇELİK. 17.03.2003-03.05.2009.
  • ERKAN MUMCU. 19.11.2002-17.03.2003.