Hava Durumu

Bozkır Arslanı Celaleddin 8. Bölüm (YENİ SEZON) Ne Zaman Yayınlanır?

ATV'den bir tarihi dizi daha. Cengiz Han'ın ''keşke böyle bir oğlum olsaydı'' diyerek saygısını dile getirdiği tek hükümdar olan Celaleddin Harzemşah'ın hikayesinin anlatıldığı ''Bozkır Arslanı Celaleddin'' dizisinin yapım ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ, Genel Yönetmenliğini Metin Günay üstlendi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Bozkır Arslanı Celaleddin 8. Bölüm (YENİ SEZON) Ne Zaman Yayınlanır?

Bozdağ Film’in imzalı ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, sürprizlerle dolu ve heyecan yüklü sezon finaliyle yine büyük ilgi gördü ve sosyal medyada çok konuşuldu. Dizinin yeni sezon bölümlerinin ne zaman yayınlanmaya başlanacağı merak ediliyor.

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN 7. BÖLÜMDE NELER OLDU? (2 TEMMUZ 2021)

elaleddin'in kendi planları doğrultusunda yaptığı hamlelerden ötürü sabrı taşan Sultan Alâeddin, nihai kararını vererek Uzlag Şah'ı veliaht ilan eder. Türkan Hatun istediği zafere ulaşmış gibi görünse de ufukta beliren Moğol tehlikesi tüm dengeleri değiştirir. Cengiz Han'ın Cuci komutanlığında bir süvari ordusunu Harzemşah ülkesine gönderdiği haberi üzerine Sultan Aleaddin, orduyu toplayarak başına geçer. Kutlu Bike'nin kardeşini Cengiz Han'dan kurtarabilmek için Tohto'yu ele geçirmeye çalışan Celaleddin ise ülkesini Moğol tehlikesine karşı koruyabilmek için farklı bir plan kurar. Cengiz Han'ın ordusu asıl maksatlarına ulaşmak için Harzemşah topraklarına girerken, iki ordu uzun yıllar sürecek kanlı savaşın ilk muharebesine girişir.

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN 8. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Bozkır Arslanı Celaleddin yeni sezon yakında ATV'de.

Bozkır Arslanı Celaleddin Konusu

‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Kuruluş Osman’ dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’ın yapımını ve proje tasarımını üstlendiği ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, yenilmez hükümdar Cengiz Han’ın ordularını üst üste mağlup edip Moğol ordularının yenilemeyeceği efsanesini yerle bir eden, “gerçek bir kahraman ve devlet adamı” Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah’ın hayatını ve mücadelesini konu alıyor.

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN OYUNCULARI

Emre Kıvılcım (Celaleddin), Kaan Yalçın (Sultan Alaeddin), Yulduz Radjabova (Kutlubike), Gülenay Kalkan (Türkan Hatun), Jovahir Zakirov (Cengiz Han), Cemal Hünal (Behran), Sezgin Erdemir (Temur Melik), Ferhat Yılmaz (Şemsettin), Rano Shodiyeva (Ayçiçek), Rayxon Ulasenova (Mihricihan), Ali Khan (Cuci), Jamshid Sagatov (Cebe), Akmal Mirzo (Subutay), Tohir Saidov (Nizamülmülk), Mehmet Pala (Ötkır), Feruza Normatova (Şirin), Johangir Abdulmalikov (Kılıç).

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.