Whatsapp'ın gizlilik ilkelerini ihlal etme yönündeki eğilimi sebebiyle alternatif yazışma uygulamaları araştırılmaya başladı. Whatsapp kadar ünlü olmasada Asya ülkelerinde oldukça meşhur olan Line uygulamasını araştırdık.

Minecraft Oyunu Nasıl Oynanır, Kuralları Nelerdir? Minecraft Oyunu Nasıl Oynanır, Kuralları Nelerdir?

Japonlara ait bir mobil mesajlaşma uygulaması olan LINE, WhatsApp kullanıcılarının imdadına yetişti. Çünkü WhatsApp, kullanıcılarına onaylamaları için bir sözleşme sundu ve onaylamadıkları takdirde uygulamayı kullanamayacaklarını bildirdi. Bu durum haliyle WhatsApp kullanıcılarını alternatif haberleşme uygulaması aramaya sevk etti. LİNE, bu uygulamalardan sadece bir tanesi.

"Line Corporation" tarafından yapılmış LINE, aralarında etiketler, home, timeline ve resmi hesaplar da bulunan çeşitli interaktif öğelerle entegre bir şekilde ücretsiz metin ve sesli mesajlaşma, sesli arama ve grup sohbeti sunar. İstenilen zamanda tekil veya grup şeklinde görüntülü, sesli veya yazılı olarak haberleşmeye imkan sunan LINE'ı tüm akıllı telefonlarda (iPhone, Android, Windows Phone, Blackberry, Nokia, iPad, Windows ve Mac), tabletlerde ve bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Timeline

Sevdiklerinizle hikayelerinizi paylaşmak için Timeline'ı kullanarak metin, fotoğraf, video ve sticker paylaşın.

Keep

Favori mesajlarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı Keep'te saklayın. Dosyaları ararken zaman kazanın ve dilediğiniz her şeyi arkadaşlarınızla kolayca paylaşın.

Live

Live video ile sohbetlerde yaşanan unutulmaz anları doğrudan paylaşın. Bir bebeğin ilk adımlarından arkadaşlarınızla dışarı çıktığınız bir geceye kadar, kaçırılmayacak tüm anları ölümsüzleştirin.

Yüz Filtreleri ve Efektler

Hayal gücünüz hayat bulsun! Sevimli filtreler ve efektlerle sohbetlerinizi daha da iyileştirin.

Face Play

Arkadaşlarınızla yüzleşin! Görüntülü arama veya sohbette bir arkadaşınızla ücretsiz Face Play oyunları oynayın. Oyundan aldığınız ekran görüntülerini sohbette veya Timeline'da ve diğer sosyal medya kanallarında paylaşın.

PLAY STORE LİNE UYGULAMASI AÇIKLAMASI 

LINE yalnızca mesajlaşmanın değil, aynı zamanda ücretsiz sesli ve görüntülü aramaların keyfini bulunduğunuz her yerde çıkarmanızı sağlayarak iletişimi küresel anlamda yeniden şekillendiriyor.

PLAY STORE

LINE’ı indirerek 52 ülkede bir numara olmasını ve dünya çapında bilinmesini sağlayan sebepleri keşfedin.

LINE'ın son özellikleri

Grup görüntülü aramalar sayesinde koyu sohbetlere ve büyük yuvarlak masa tadında buluşmalara her yerden katılabilirsiniz

Grubunuzdaki 200 arkadaşınızla aynı anda sohbet edin! Arkadaşlarınızla yüz yüze görüntülü sohbetlerin tadını çıkarın!

Arkadaşlarınızın fikirlerini anında öğrenmek için anketleri kullanın

Buluşacağınız yerlerden yiyeceğiniz yemeklere uzanan uzun tartışmalardan kurtulun ve anket oluşturarak kolayca karar verin.

LINE'ın ana özellikleri

Her zaman, her yerde ücretsiz sesli ve görüntülü arama

Nerede olursanız olun, hiçbir ücret ödemeden yüksek kaliteli aramaların tadını çıkarın. Aynı anda 200 kişiyle konuşabildiğiniz uluslararası aramalar bile tamamen ücretsiz! Görüntülü aramalar sırasında efekt ve filtreleri kullanarak daha da fazla eğlenin. (Bu özellik bazı cihazlarda kullanılamayabilir.)

Her şeyi konuşabildiğiniz sohbetler

Arkadaşlarınızla kolayca mesaj, fotoğraf, video, çıkartma, sesli mesaj ve konum paylaşın.

Eğlenceli ve kullanımı kolay sosyal ağ özellikleri

Mesajlardan fotoğraflara, videolardan konumlara, bir gün içinde yaşadığınız her anı Timeline’da arkadaşlarınızla paylaşın!

Dünyanın en popüler karakterlerine Mağaza’dan ulaşın

Yüzlerce popüler ve ücretsiz çıkartmaların yanı sıra, dünya çapında en sevilen karakterlerin muhteşem çıkartmalarına sahip olun! Geniş yelpazedeki LINE çıkartma setleriyle istediğiniz şekilde gününüze neşe katın.

Cihazınızı ve bilgisayarınızı otomatik olarak eşitleyin

İster mobil sürümle yolda olun ister PC veya Mac bilgisayarınızla masaüstü sürümüne bağlanın, LINE sohbetleriniz her zaman günceldir ve tüm sürümler arasında otomatik olarak eşitlenir.

Size özel depolama alanı: Keep

Mesajları, fotoğrafları, videoları ve çok daha fazlasını Keep’te depolayın, arkadaşlarınızla kolayca paylaşın.

Size LINE'ın Resmi Hesabından faydalı bilgiler gönderilecek

Bu Resmi Hesaplardan birini eklediğinizde seçtiğiniz ülkenin ünlülerinden orijinal mesajlar alabilirsiniz.

LINE Out ile uluslararası aramalar yapın

Cep telefonlarına ve sabit hatlara düşük ücretlerle uluslararası arama yapma özelliği ekleyin. LINE’da olmayan arkadaşlarınızı bile arayabilirsiniz.
Ayrıca, LINE Out Free ile reklamları izledikten sonra ücretsiz aramaların tadını çıkarın.

Face Play: En iyi yüz kazansın!

Yüz kaslarınızı esnetmeye hazır olun! Tekli modda yeni yüksek puanlara imza atın veya ikili modda arkadaşlarınızla karşılaşarak eğlenceyi ikiye katlayın. Bir görevi tamamladığınızda ya da sezon şampiyonu olduğunuzda özel ödülünüzü ve dış görünümünüzü almayı unutmayın!

Veri kullanım ücretine tabi olabileceğinden bir veri planı kullanmanızı veya Wi-Fi’a bağlanmanızı öneririz.

LINE’ın tüm özelliklerinden yararlanmak için lütfen LINE’ı Android OS 4.4 ve üzeri sürümlerde kullanın.

Ağ hızınız çok düşükse veya cihazınızda yeterli depolama alanı yoksa, LINE düzgün yüklenmeyebilir. Bu durum oluşursa, lütfen bağlantınızı kontrol edin ve tekrar deneyin.

APP STORE LİNE UYGULAMASI AÇIKLAMASI 

Hiçbir sınır yok! İstediğiniz kadar arama yapın ve mesaj gönderin! LINE, ne zaman isterseniz ve nerede olursanız olun, günün 24 saati ÜCRETSİZ arama yapabileceğiniz ve mesajlaşabileceğiniz bir iletişim uygulamasıdır.

APP STORE

LINE, 52 ülkede 1 numaralı ücretsiz uygulama seçilmiştir, bu ülkeler arasında Japonya, Tayland, Tayvan, İspanya, Endonezya, Singapur, Hong Kong, Malezya, Hindistan, İsviçre, Suudi Arabistan, Meksika, Makao, Birleşik Arap Emirlikleri ve daha birçok ülke bulunmaktadır!

Yeni LINE Özellikleri

500 Kişiyle Grup Aramaları Yapın

Sohbetlerde üyelerle grup arama özelliğimizi deneyin.

Keep ile Belgelerinizi Yakınınızda Tutun

Mesajları, fotoğrafları ve videoları Keep'te depolayın ve arkadaşlarınızla kolayca paylaşın.

LINE'ın Özellikleri hakkında daha fazlası:

Ücretsiz Sesli Arama ve Görüntülü Arama!

iPhone'unuzda LINE varsa, ne zaman isterseniz ve nerede olursanız olun ücretsiz, yüksek kaliteli sesli arama ve görüntülü arama özelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Canınız istediği kadar konuşun, en güzel kısmı ise, tamamen ücretsiz!

Uluslararası aramalar da ücretsizdir.

Mesajlar Size Çabucak Ulaşır!

Arkadaşlarınıza e-posta/sms göndermek yerine, renkli simgeler, fotoğraflar hatta konum bilginizle birlikte kolayca mesaj göndermek için LINE'ın mesajlaşma özelliğini kullanın.

Etiketler ve emoji yoluyla kendinizi ifade edin. Fotoğraf ve sesli mesajları kolayca gönderin. Bilgisayarlarda da kullanılabilir.

İletişimi Daha Eğlenceli ve Pratik Hale Getirir

Zaman Tüneli özelliğiyle, yaptıklarınızı metin, fotoğraf, video, etiket ve hatta konum bilginizle birlikte arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızın gönderdiklerini de kaçırmayın!

En sevdiğiniz karakterleri Etiket Mağazasında bulabilirsiniz!

Dünya çapında ünlü karakterlerin komik ve eğlenceli etiketlerini bulacaksınız!

Size LINE'ın Resmi Hesabından faydalı bilgiler gönderilecek

Bu Resmi Hesaplardan birini eklediğinizde seçtiğiniz ülkenin ünlülerinden orijinal mesajlar alabilirsiniz.

LINE Out ile uluslararası arama yapın

Son derece düşük fiyatlarla yurt dışındaki cep telefonlarını ve sabit hatları arayın. LINE kullanıcısı olmayan arkadaşlarınızı bile arayabilirsiniz.

Face Play: En iyi yüz kazansın!

Yüz kaslarınızı esnetmeye hazır olun! Tekli modda yeni yüksek puanlara imza atın veya ikili modda arkadaşlarınızla karşılaşarak eğlenceyi ikiye katlayın. Bir görevi tamamladığınızda ya da sezon şampiyonu olduğunuzda özel ödülünüzü ve dış görünümünüzü almayı unutmayın!

Tüm diğer uygulamalar gibi veri transfer ücreti ortaya çıkabilir. Bu sebeple bu hizmetleri sınırsız mobil tarife ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Desteklenen Cihazlar

En iyi sonuçlar ve kullanım kolaylığı için, LINE'ı iOS 10.0 veya daha yeni sürümlerle kullanmanızı tavsiye ediyoruz.