Özellikle öğrencilerin ve velilerin merak ettiği LGS Sınavı'nın ertelenip ertelenmeyeceği konusuna açıklık getiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önemli açıklamalarda bulundu ve "LGS sınavının tarihinde erteleme söz konusu değil, 6 Haziran'da yapılacak" dedi.

LGS SINAVI ERTELENECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "LGS sınavının tarihinde erteleme söz konusu değil, 6 Haziran'da yapılacak. Biz her türlü tedbiri alarak, kontrollü bir şekilde sınavı yapacağız. Bu sene sınavda çok uzun paragraf soruları olmayacak." dedi.

LGS MÜFREDATI NASIL OLACAK? 

15 Mayıs tarihinde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sınava katılacak öğrencilerimiz herhangi bir başvuru işlemine gerek duymadan sınava katılabilecek. Bu seneye has olmak üzere LGS kapsamında yapılacak merkezi sınavda dil bilgisinden soru sorulmayacak. Daha çok akıl yürütme, muhakeme olacak” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS takviminde bir değişiklik olup olmayacağına ilişkin bir soruya karşılık, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da 'Biraz daha erteleyin' diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine ilişkin herhangi bir kararımız söz konusu değil. Belirlenen tarihlerde yapılacak." dedi.