Kamuajans.com – Bilindiği üzere geçtiğimiz 1 Haziran Cumartesi günü LGS(Liselere Giriş Sınavı) yapılmış olup, sınav 2 oturum halinde sözel ve sayısal alanlar farklı zaman dilimlerinde 45 dakika ara verilerek gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla sınav tek oturumda bitirilmemiştir.

 Bilindiği üzere geçtiğimiz 1 Haziran Cumartesi günü LGS(Liselere Giriş Sınavı) yapılmış olup, sınav 2 oturum halinde sözel ve sayısal alanlar farklı zaman dilimlerinde 45 dakika ara verilerek gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla sınav tek oturumda bitirilmemiştir. Yasalardan kaynaklanan haklardan dolayı ve AÖF, ÖSYM emsal sınav örneklerinde olduğu gibi LGS’de 2 oturum olarak değerlendirilmeli ve buna göre ücretlendirme yapılmalıdır. Anadolu Eğitim Sendikası olarak konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yaptık, sınavın 2 oturum olarak değerlendirilmesini ve buna göre ücretlendirme yapılmasını talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Sayı :1307-19/5346 Tarih:10/06/2019
Konu: LGS(Liselere Giriş Sınavı) İçin 2 Oturum Ücret Ödenmelidir

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

İlgi: a) 18/01/2012 Tarih ve 2012/2723 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı İle Yürürlüğe
Konulan “Sınav Ücretlerine İlişkin Usul ve Esaslar”
b) 25/06/2001 Tarih ve 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Ve Toplu
Sözleşme Kanunu

Bilindiği üzere geçtiğimiz 1 Haziran Cumartesi günü 2019 LGS(Liselere Giriş Sınavı) yapılmış, sınav 2 oturum halinde sözel ve sayısal alanlar farklı zaman dilimlerinde 45 dakika ara verilerek gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla sınav tek oturumda bitirilmemiştir. Yasalardan kaynaklanan haklardan dolayı ve AÖF, ÖSYM emsal sınav örneklerinde olduğu gibi LGS’de 2 oturum olarak değerlendirilmeli ve buna göre ücretlendirme yapılmalıdır. Konu ile ilgili değerlendirme yapılarak, sendikamıza bilgilendirme yapılması hususunda;

Gereğini arz ederiz.