Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ( KYK) öğrencilerini ilgilendiren haber geldi. 75 gün olan izin 30 güne düşürüldü. Ne zamandan itibaren geçerli olacak ? KYK izin sayfasında şu sıralar izin günleri 30 olarak görülmektedir. Tüm öğrenciler bu detaya dikkat etmelidir.

Elektrik direğine asılı ceset ! Elektrik direğine asılı ceset !

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu  ( KYK) öğrencilerini ilgilendiren haber geldi. 75 gün olan izin 30 güne düşürüldü. Ne zamandan itibaren geçerli olacak ? KYK izin sayfasında şu sıralar izin günleri 30 olarak görülmektedir. Tüm öğrenciler bu detaya dikkat etmelidir.

Yurt içinde ve dışında yükseköğrenim gören öğrenciler için yapılan yurtlarda kalan öğrencilerin yurt harici kalınan her gün için izin alma yükümlülüğü var. Yurt harici başkaca bir yerde kalacak öğrenciler bunu yurda bildirdiğinde 75 günlük izin haklarından kullanmış oluyorlardı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya giren yeni karar uyarınca artık KYK öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler yalnızca 30 gün izin alabilecek. Yurt için izin başvurusu yapan öğrenciler “30 gün izin hakkınızdan 1 gün kullandınız uyarısı ile karşılaştı.”