KPSS şartı aranmıyor! Bakanlık harekete geçti. Kamu için personel alımı yapılıyor. Başvurular yarın başlıyor. Kamuda iş fırsatını değerlendirmek isteyenler e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabiliyor. İş arayanlar için kamuda sınavsız ve KPSS puanlarına bakılmaksızın atama yapılıyor. Bazı şartların bulunduğu atama takvimi belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıkladı. Devlet korumasında yetişen 985 genç kamuda istihdam edilecek.

KPSS'ye girmeyenler de kamuya istihdam ediliyor. Başvurular yarın başlıyor. Memur adayları başvurularını yarından itibaren e-Devlet aracılığı ile yapabilecekler.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında yetişen 985 genç, kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara atanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluşlarında koruma ve bakım altında bulunan 985 genç, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. 985 gencin ataması bu ay içinde eğitim durumlarına uygun kadrolara yapılacak.

KYK Yurdunda kalan araplar iddiası! Sosyal medya çalkalanıyor KYK Yurdunda kalan araplar iddiası! Sosyal medya çalkalanıyor

Hak sahibi gençler, tercih işlemlerini yarından itibaren 22 Aralık’a kadar e-devlet üzerinden gerçekleştirebilecek. Tercih kılavuzuna Bakanlığın internet sayfasından ve turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşılabilecek.

2828 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik uyarınca, devlet korumasında yetişmiş gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı hakkı bulunuyor. Bu kapsamda yılda üç kez atama yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, gençlere desteğini istihdam sonrasında da sürdürüyor. İşe yerleştirilen gençlere, Bakım Sonrası Rehberlik İzleme ve Değerlendirme Birimlerindeki personel tarafından yaşadıkları sorunların çözümü için destek sağlanarak, ihtiyaç duydukları konularda rehberlik çalışmaları yürütülüyor.

Bugüne kadar devlet korumasında yetişmiş toplam 56.726 kişinin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı sağlandı.