En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Kovid-19 Ev İçi Bulaşma Oranlarında Ciddi Yükseliş!

GENEL 25.12.2020, 17:20

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektör Yardımcısı, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19'la) mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar ile evde vakit geçirilen zamanın çoğalmasının ev içi bulaşmayı artırdığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ev içi bulaşma oranlarının yüzde 85'e kadar yükseldiğine dikkati çekerek, bu konuda tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Ev içi bulaşın artmasının Kovid-19'la mücadelede son günlerde ulaşılan başarıyı olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekilirken, eve misafir kabul edilmemesi ve misafirliğe gidilmemesinin de ev içi bulaşmanın önlenmesi için azami önem taşıdığı vurgulanıyor.

Kısıtlamaların tam anlamıyla amacına ulaşması ve salgının seyrinin olumlu yönde ilerlemesi için yılbaşını da içeren 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sürecinin ailelerle evlerde geçirilmesi; komşular ve akrabalarla evlerde bir araya gelinmesinden ve tatil beldesine gidilmesinden kaçınılması öneriliyor

Yorumlar (0)