Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından 87000660-010.07.01-E.11693 sayılı Personel Takip Sistemi konulu 9 Aralık 2019 tarihli genelge yayınlandı.

Kamu Şefleri Platformu'nun "Kamu Şefleri Raporu" Basın Açıklaması Kamu Şefleri Platformu'nun "Kamu Şefleri Raporu" Basın Açıklaması
Başkan Prof. Dr. Cevahir Uzkurt imzalı Genelgede ''Ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile önemli adımlar atılmış, tüm çalışanlarımız kanuni statülerine bakılmaksızın iş sağlığı ve güvenliği kapsamına alınarak 5510 Sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu ile iş kazalarına karşı koruma altına alınmıştır.

Bu çerçevede; Başkanlık olarak personelin sosyal güvenlik kanunu kapsamındaki haklarının korunması ve sonrasında hak kayıplarına uğramaması amacıyla, belirlenen mesai saatlerine uyulmasını sağlamak amacıyla kurum dışındaki görevlendirmelerde dahil olmak üzere personelin mesai saatinin bitimine kadarki sürelerin takip edildiği Personel Takip Sistemi (PTS) kurulmuştur.'' denilmiştir.