Kamuajans.com – Koronavirüs ile mücadelede her ne kadar açıklamaları vatandaşlarda karamsarlık yaratıyor olsada bugüne kadar söyledikleri çıkan Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüsten kurtulmanın formülünü açıkladı.

Koronavirüse karşı henüz bir aşı bulunmamış olması diğer tedbirlere daha çok sığınmamıza yol açıyor. Şuan için sadece tedbirlerle ilerlememiz gereken bu süreçte koronavirüsün aşı ile ortadan kaybolması mümkün olmadığından ek tedbirlerle sürecin yavaşlatılması planlanıyor.

Sürekli süreç hakkında açıklamalarda bulunan Profesör Doktor Mehmet Ceyhan'ın açıklamaları çoğu kişide olumsuz etkiler yapıyor olsada bugüne kadar bulunduğu tahminlerin çoğunun yaşanmış olması dikkat çekiyor.

Aşı çalışmalarının olumlu sonuçlanana kadar koronavirüse karşı en etkili mücadele hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Ceyhan koronavirüsten tamamen kurtulabilmemiz için imkanlar dahilinde alınabilecek önlemleri sıraladı.

1) MASKE ZORUNLULUĞU

2) TOPLANMA SAYILARINDA KISITLAMA

3) KADEMELİ MESAİ, EVDEN ÇALIŞMA

4) SINAVLARA YÖNELİK ÖNLEMLER

5) ŞEHİRLERARASI ULAŞIM ÖNCESİ TEST