Telefonun kırılmasını önleyen kırılmaz cam alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Fiyatı 10 liradan başlayan kırılmaz camlar kalitesine göre çeşitli fiyatlarda bulunabilir. Kırılmaz camları bir çok yerden bulup satın alabilirsiniz.

Virüs Benzeri Parçacık (VLP) Temelli Aşı Adayı Gönüllü Olabilme Kriterleri Virüs Benzeri Parçacık (VLP) Temelli Aşı Adayı Gönüllü Olabilme Kriterleri

Akıllı telefonlar akıllı oldukları kadar hassas ve maliyetli olmaları ile de tanımlanabilir. Bundan ortalama 23 yıl önce hayatımıza giren ve vazgeçilmezlerimiz arasında yerini alan adeta değişmez bir demirbaş haline gelen akıllı telefonlarımızın ekranları zaman zaman zarar görebiliyor.

Kırılmaz camlar Dokunmatik ekranlar telefonların en önemli ve pahalı parçalarıdır. Dokunmatik ekran arızalandığında bir hayli maliyetli olabilir. Bunu önlemek için kırılmaz cam kullanılmaktadır. Doğru kırılmaz cam kullanılmasıda bu hususta önemlidir.

Maalesef telefonların ekranları ne kadar iyileştirilse de kırılabilmektedir. Kullanıcılar ekran kırıldığında genelde ne kadar masraf çıkacağını merak ediyor ancak ekran kırılması telefona göre değişir ve kısmen farklılıklar gösterir. Bunun önüne kırılmaz cam montajı ile önlenmesi mümkün olmaktadır.

O zamanlar gözümüze asrın mucizesi olarak gelen ve pantolon kemerimize övünerek taktığımız cep telefonları şimdi geriye dönüp düşündüğümüzde aslında asrın mucizesi değil takoz diyebileceğimiz ağır kütleli konuşmaya yarayan nispeten teknolojik alet diyebiliriz. Bunu dememizdeki sebep ise günümüzde gelişen teknoloji ile telefonların daha işlevsel hatta akıllı tabirini almasından dolayı olsa gerek buna en büyük örnek ise geçtiğimiz günlerde küllerinden doğan o zamanın teknoloji devi nokia 3310 telefonun tekrar piyasaya sürülmesi örnek gösterilebilir.

Genç nesilin favorisi olan bunun sebebi ise rakiplerinin absürt şekilde uyguladığı anten teknolojisinden uzak durması olarak düşünülebilir.Geçtiğimiz günlerde tekrar yeni modelinin lansmanı yapılan 3310 telefonun aynı kalıba benzer renkli ekran ama yinede teknolojinin gerisinde tuşlu ve sistemsiz olması büyük hayal kırıklığı uğratmıştı.

Nokia 3310 telefonunun tekrar piyasaya çıkmasının aslında bize geçmişimizde efsanevi olarak gördüğümüz şeylerin o kadar abartılmaması gerektiğini düşündürmesi açısından önemli

Akıllı, Dokunmatik Telefon Ekran Koruyucu, Ekran Camı Takma İşlemleri

Gelelim yeni telefonlara bir yüzeyini tuşlardan arındırılarak komple dokunmatik ekrandan alarak son sistem teknoloji ile donatılan telefonlar her ne kadar son sistem olsada darbe ve kimyasal tepkimelere karşı koyamıyor bundan korunmak için farklı aparatlara ihtiyaç duyuluyor.Günümüzde telefonlarda en büyük sorun olan ekran çizilmesi sorununa çare kırılmaz camlar ile bulundu.Telefonları koruması için ekrana takılan kırılmaz camlar eğer işi bilmeyen kişilerce takılırsa telefona daha büyük zararlar verebilir.O yüzden bugün telefona kırılmaz cam nasıl takılır onu inceleyeceğiz.


Öncelikle telefon, tozsuz ve temiz bir yer, mikrofiber bez, plasik bir kredi kartı, bantı bir araya getiriyoruz

Ekran koruyucunun hangi yüzeyinin telefonun üzerine geldiğine dikkat edin ve onu doğru bir biçimde tuttuğunuzdan emin olun. Koruyucuyu telefonun üzerine yerleştirdikten sonra yan taraflardan 3 adet bantla bantlayın (sadece bir tek kenarından). Bandı telefona yapıştırmak için başvurabileceğiniz şık bir yol var. Bantı yapıştırırken bir kısmını masaya yapıştırın ve ardından telefonu banda doğru çekin: Bant, telefonun alt tarafına yapışacaktır. Bu yöntem için bantları tek tek yapıştırmanız gerekiyor.


Şimdi ekran koruyucusunu kaldırarak telefonun ekranını iyice temizleyin. Ekran koruyucusunu uygularken üzerindeki koruyucu katmanı bir kerede çekmeyin! Öncelikle ekran koruyucunun ekranınızda doğru hizzada olduğunu kontrol edin. Katmanı yavaşça kaldırın (hepsini birden kaldırmayın!) ve çektiğiniz kadarını ekrana uygulayın. Ekrana uyguladığınız yapışkan kısmı kartla veya parmağınızla bastırın. Bu iş biraz zamanınızı alabilir, yavaş olun.

Ekran koruyucuyu yapıştırdıktan sonra ekranda baloncuklar göreceksiniz. Kart yoluyla onları ekranın dışına atmaya çalışın. Bunu yaparken önce ortadaki baloncuklardan başlayın ve baloncukları en yakın kenara itmye çalışın.Son olarak üst katmanı sökün ve baloncuk kalıp kalmadığını kontrol edin. Eğer köşelerde baloncuk kaldıysa, onları kaldırırken ekran koruyucuyu çizmemeye dikkat edin.