Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Öğretmenlik kariyer sınavı konusunda twitter hesabından açıklamada bulundu.

Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Bakan Özer: Okullarımıza 3 milyar 900 milyon lira para gönderdik. Bazı okul yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar. Bakan Özer: Okullarımıza 3 milyar 900 milyon lira para gönderdik. Bazı okul yöneticilerimiz 1 lira bile harcamamışlar.

Bilindiği üzere eğitim camiası günlerdir uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav şartının kaldırılması için talepte bulunuyorlar. Hükümet kanadından konu hakkında henüz bir açıklama gelmezken muhalefet kanadından konu ile alakalı açıklama geldi.

BU SINAVA GİRMEYİN!

Kılıçdaroğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada aynen şunları belirtti:

''Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz.''