"GÖRÜŞME TALEBİNİ KARŞILAMAMIZ BEKLENMESİN"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bakanlığımızın kapıları herkese açık. Kamuoyunu yanlış yönlendirerek maksadını aşan, emrivaki şekilde yapılacak görüşme talebini karşılamamız beklenmesin” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU MEB'E ALINMADI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, saat 13.08 itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı binasının önünde kapıların açılmasını bekliyor.

'ADAM KAYIRMACILIK OLUYORSA BUNA KARŞI ÇIKMAK BENİM BOYNUMUN BORCU'

Sözlerine "Bir haksızlık bir hukuksuzluk varsa, bir kişinin hakkı gasp ediliyorsa, bu gasp edilme sarayın talimatıyla yapılıyorsa buna karşı çıkmak benim en öncelikli görevimdir. Adam kayırmacılık oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur" diye başlayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"KPSS'de 80 puan alan, 90 puan alan, 95 puan alan evlatlarımızın sözlü mülakatlarda elendiğini gördük. Onlarla konuştuk. Yazıktır, günahtır. Bu ülkeye, bu memlekete yazıktır, günahtır. TÜGVA'dan TÜRGEV'den gelen listeler üzerine mi bu kararlar alındı? Burada haksızlık var, evlatlarımıza haksızlık var. Bir anne babanın evladını sınavlara nasıl hazırladığını bilmeyenimiz var mı?

DANIŞTAY KARARINI HATIRLATTI

Haksızlık karşısında vicdanı sızlayan 84 milyon adına sesleniyorum. Benzer olaylar geçmişte olduğunda haksızlığa uğrayanlar Danıştay'a gittiler, davalarını açtılar. Danıştay kararında deniyor ki; verilen puanlar hayatın olağan akışına aykırıdır.

'HAKSIZLIĞA UĞRADIĞINI DÜŞÜNEN BÜTÜN VATANDAŞLARA HER TÜRLÜ HUKUKİ DESTEĞİ VERECEĞİZ'

Haksızlığa uğradığını düşünen bütün vatandaşlara her türlü hukuki desteği vereceğiz. Haksızlık yapanlar görecekler, haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler.

'HAKSIZLIK YAPAN BU ŞEYTANLARLA HESAPLAŞMAK BENİM BOYNUMUN BORCUDUR'

Dürüst bürokratlar başımızın üstüne. Onlara daha önce de söyledim. Haksızlıkların altına imza atmayın dedim. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Haksızlık yapan bu şeytanlarla hesaplaşmak benim boynumun borcudur."

BAKAN ÖZER'E SOSYAL MEDYADAN TEPKİ: TÜM DEVLET KURUMLARI KANSERİN SON SAFHASINDA

Kılıçdaroğlu, MEB'e alınmamasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bakan Özer'e tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"MEB’e gittim, bakan demir kapılar arkasında gizlendi. Beklediğimiz sonuç elbette. Ne diyecek? “Bakanlığı torpile peşkeş çekmedim” mi diyecek? Diyemez. Ancak kaçar. Torpil her yere sirayet etmiş durumda. Tüm devlet kurumları kanserin son safhasında.

Bakmayın siz binaların koca koca oluşuna, içinde çalışan tek bir şey yok. Sarayın emirlerini uygulayan zalimler; acı içinde kıvranan dürüst bürokratlar. O dürüst bürokratlar için de dayanıyorum o kapılara. Sabretsinler, az kaldı.

Ayrıca buradan seslenmek istiyorum zalimlere. Sizleri bağışlamak haksızlık yapılanlara cefadır. Tügva’cıları yerleştirmek için, Türkiye’nin en parlak zihinlerini ekmeksiz bıraktınız. O zincirler sizi koruyamayacak, az kaldı. Hangi kurum çürüdüyse tanışmaya devam edeceğiz."