Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer basamakları ( Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik) seminerlerinde iş birliği yapılması tavsiye edilen sivil toplum örgütleri çok dikkat çekti.

Kamuajans.com / Özel Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Kariyer basamakları ( Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik) sınavına tam 619 bin öğretmen başvurmuştu. 18 temmuzda başlayan Kariyer basamakları eğitimlerinde iş birliği yapılması tavsiye edilen sivil toplum örgütleriyle ilgili dikkat çekici bir ayrıntı yer aldı. Meb'in örnek olarak gösterdiği bu STK'ların tamamı küresel Amerikancı dernek ve vakıflardan oluşuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen Sivil Toplum Örgütleri;

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı

- TED (Türk Eğitim Derneği)

- Türkiye Eğitim Vakfı (TEV),

- TEGV (Türkiye Eğitim Vakfı)

- Başka Bir Okul Mümkün Derneği (BBOM)

- Koruncuk Vakfı

Tüm bu STK ortak yanı "Sabancı" ya da "Koç" destekli olmaları. Milli Eğitim Bakanlığının tavsiye listesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın kurucusu olduğu hiç bir STK'ya yer verilmemesi, önerilen STKların Amerikan eğitim sistemine önem vermesi ve daha da önemlisi hiçbir İmam Hatip Lisesi mezununa burs vermemesi akıllara bir takım sorular getirdi.

-Milli eğitim bakanlığında ipler kimin elinde?

-Önerilen STKlar arasında TÜRGEV, TÜGVA veya İlim Yayma neden yok?

-Binlerce öğretmene zorunlu olarak verilen bu eğitimlerde neden "yerli ve milli eğitim"e yer verilmeyip yabancı kaynaklar kullanılmış?

-Çalışma kitabı varken videoların izlemesi neden zorunlu tutuldu?

Uzman Öğretmenlik Çalışma Kitabı 295/461

Kamuajans.com / Özel Haber