Kapsam dışı bırakılan 100 bin taşeron işçisinin kadroya alınması ve devlette taşeron işçiliğine son verilmesi talebiyle Öz Sağlık-İş Sendikası tarafından dün akşam gerçekleştirilen Twitter etkinliği sosyal medyada gündem oldu.

2 SAAT İÇİNDE 123 BİN TWEET ATILDI

Öz Sağlık-İş Sendikası tarafından başlatılan etkinlikte 2 saat içerisinde 123 bin Tweet atıldı.

Öz Sağlık İş Teşkilatlarının yanı sıra, kadro bekleyen işçilerin ve grupların katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte tweetler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve İletişim Başkanlığı etiketlenerek atıldı, kapsam dışı bırakılan işçiler “Kadro Bizim de Hakkımız” dedi.

#TaşeronaŞartsızKadro hashtagı ile yapılan etkinlikte, taşeronda çalışan işçiler düşüncelerini, yaşadıklarını ve taleplerini sosyal medya üzerinden bir kez daha duyurmuş oldular.

İŞÇİLERDEN BİNLERCE TEŞEKKÜR MESAJI

Bilindiği gibi Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, yıllardan beri her platformda kapsam dışı bırakılan taşeron işçilerinin sorunlarını dile getiriyor, kadro talebini hatırlatıyordu.

EBS’YE GÖRE ÖĞRETMEN MAAŞLARI UÇTU… EBS’YE GÖRE ÖĞRETMEN MAAŞLARI UÇTU…

Dün gece yapılan Twitter etkinliğinden sonra, Sendikamıza kapsam dışı bırakılan işçilerden binlerce teşekkür mesajı geldi.