Hava Durumu

Sağlık Sen'de istifa depremi! 2 Şube Başkanı Görevi Bıraktı!

Isparta ve Amasya Sağlık Sen Şube Başkanları görevi bıraktıklarını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 21.09.2022 08:36
Haber Güncellenme Tarihi: 21.09.2022 09:36
https://www.kamuajans.com/
Sağlık Sen'de istifa depremi! 2 Şube Başkanı Görevi Bıraktı!

Amasya Sağlık Sen Başkanı Recep Eliaçık Görevi Bıraktı

Amasya Sağlık Sen Başkanı Recep Eliaçık yapılan genel kurulda tekrar aday olmayarak görevi bıraktığını açıkladı .Başkan Eliaçık yayınladığı veda mesajında ;Kıymetli Dava arkadaşlarım.

Uzun ince bir yolda yürüyoruz gündüz gece diyerek Aşık Veysel misali, Yoldan önce yol arkadaşı bilinci ve şuuruyla İnsanın, ülkesine ve dünyasına hizmet aşkını ortaya koyabileceği, ülkemizin en hızlı büyüyen, ufku geniş, çalışkan, vefakar ve dirayetli sendikamıza ve davamıza ruh veren kıymetli yol arkadaşlarım.2002 yılında 4518 üye numarasıyla kurucu yönetim kurulu üyesi olarak Sağlık-Sen Sevdam başlamıştı. Ailemden, çocuklarımdan aldığım zamanı, Başımla, gözümle bu şube için  harcadım. Sağlık-Sen’i tüzel kişiliğinden ziyade bir aile ortamı nezdinde, bir dava inancı bilincinde Sağlık-Sen’imi Başımın tacı yaptım. Bundandır ki, yüzlerce farklı kazanımımız, bundandır ki gururlu göğsümüz, dik duruşumuz. Elhamdülillah Bundandır! 

Biz bu vakite kadar Sendika ve sendikacılığın; çağrışım yaptığı kötü her ne varsa bir bir aştık.. Sağlık çalışanlarımızın sendikaya karşı kurduğu tabuları bir bir yıktık. Üstat Mehmet Akif İnan’ın miras bıraktığı üzere, erdemle, saygıyla, sevgiyle bir sendikacılık anlayışının mümkün olduğunu herkese gösterdik. “Evvel refik, badel tarik’’ Önce yoldaş, sonra yol. Dedik. Hayatın her alanında yol arkadaşlığı, gönül dostluğu önemlidir. Ancak, bu sözün asıl hikmetini ve manasını bulduğu yer, aynı amaca baş koyulan merkezi hizmet olan kutsal davalardır. Aynı ideallere inandığınız, aynı değerleri paylaştığınız, gönül ve fikir birliği içinde hareket ettiğiniz yol arkadaşlarımızın değeri her şeyin üstündedir. Türlü imkansızlıklarla, zorluk ve badirelerle dolu nice yolculuklar yaptık.Her zaman ifade ettiğimiz gibi, hayatta en büyük zenginlik vefa bilmektir.ALLAH’a hamdolsun, bizimde bu zorlu yolculuğumuzda Rabbim bana sizin gibi güzel dostlar, vefalı insanlar nasip etti. Bugün devrolmak üzere arşa çıkmış bir bayrak varsa bu bizim birliğimizin, birlikteliğimizin ve baki kalacağına inandığım dostluğumuzun eseridir.

KIYMETLİ KARDEŞLERİM.
Bugüne kadar hamdolsun Hak’tan güç alarak hizmet etmenin şerefine nail olduk. Çalışanlarımız arasında ayrım yapmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden hepsini kucakladık. Aşkla, tutkuyla, sarsılmaz bir sevdayla bağlı olduğumuz, ferdi olmaktan gurur duyduğumuz Sağlık Sen’imizi pek çok hedefine sizlerle ulaştırmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyim. Biz, emanetçisi olduğumuz makamlara bugüne kadar önce ALLAH’ın takdiri, sonra üyelerimizin ve çalışanlarımızın teveccühüyle geldik. Üstlendiğimiz tüm görevleri de geride hoş bir seda bırakmanın vasıtası olarak görüyoruz. Bu minvalde bugün burada başarıya alışmış, bilgili, tecrübeli arkadaşlarımı sizlerin huzurunda bir kez daha selamlıyorum. Paylaşmanın bereketine inanarak,  dostlarıyla, kardeşleriyle birlikte yol yürümekten inananlardan olduk.. Bize lazım olan tek şeyin inanç, adalet ve işbirliği olduğunu tecrübe ederek bugünlere hep beraber geldik. Çalışanlarımız, üyelerimiz bizden kuru laf, neticesiz polemik, desteksiz atış değil, ekmeğini, aşını nasıl büyüteceğimizin, kendisine ve evlatlarına nasıl bir gelecek bırakacağımızın planlarını, projelerini duymak istiyor. Zaten bizim de bugüne kadar en güçlü olduğumuz alan ve yegane amacımız bu olmuştur.

DEĞERLİ KARDESLERİM.
Bizde Bir yolculuğu tamamlamanın eşiğindeyiz.  17.09.2022 tarihinde 5.olağan genel kurulda aday olmayacağım. Bu soylu mücadelemizde bugüne kadar nice meşakkatli yollar aldık, hiçbir dönemi yahut süreci kolayca geçirmedik. Büyük ustanın “Sahipsiz kalırsa bu öksüz yapı, onu sürdürmeyen çırak utansın” dizelerinden ilham alarak çok yol katettik. Şimdi tüm emeklerimle, tüm hizmetlerimle saygıyla veda etmek üzere huzurunuzdayım.
Sendikal hayatıma başladığım dönemden beri üyelerine her türlü sahip çıkan, temsilcilerini karar alma mekanizmasının içine katan, yalın, saydam bir yönetim anlayışı benimsedim. Aynı yerde kalmak için bile çok hızlı koşmaya mecbur olduğumuz dönemlerde kendimizi de, ailemizi de unutarak “Hesabın üstünde bir hesap vardır” düsturuyla Münker Nekir hesabını göze alarak hareket ettik. Yoklukta kazandıklarımızın kıymetini bilerek varlıkta kaybetmeden, üstüne koyarak çalıştık. Bugüne kadar Amatörce heyecanını hiç yitirmeden, profosyonelce çalışan örnek bir şube olmayı başardık. Ülkemize, şehrimize ve siz değerli sağlık çalışanlarına hizmet etmekten daima gurur duyduk. Gençlere yol açma gayesini taşıyarak sizlerin takdiriyle azimle çalıştık.

DEĞERLİ DOSTLARIM.
Hayatta hayal olanları, hayalini kuranlar başarmıştır. İyi ve güzel olanın hayalini kurarak durmadan yürüdük. Selam olsun bu hayale bizimle yarenlik yapanlara.
Bu duygu ve düşüncelerle; başta eşim ve çocuklarım olmak üzere, yönetim kurulumdan, ilçe başkanlarımdan, iş yeri temsilcilerimden ve kıymetli üyelerimizden helallik istiyorum. Benden yana (bazıları hariç) hakkım helal olsun.

Isparta Sağlık Sen Başkanı Recep Eliaçıktan Veda Mesajı!

Sağlık Sen Isparta Şubemize üye olan gönül vermiş bütün kardeşlerime minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Yaklaşık iki yıldır bu dönem aday olmayacağımı arkadaşlarıma dile getirdim, gelinen noktada bugün itibari ile sade bir üyeyim. SAĞLIK SEN genel merkezimiz tarafından seçimi yürütmemle ilgili bir görev tebliğ edildi, bu süreçte hak adına bundan önce olduğu gibi elimizden geleni yapmaya çalıştık.

Benim  herhangi bir hakkım hukukum geçtiyse bütün üyelerimize helal hoş olsun, hakkı hukuku geçtiğine inanan arkadaşlarımız gelip bizzat şahsımdan talep edebilir veya hukuki yollardan haklarını arayabilirler.Bu sendikanın mayası sağlamdır, kurucuları bellidir, Allah celle celalühu ahirete intikal edenlerden razı olsun, mekanlarını cennet eylesin. Bizler  “sizin hayır gördüğünüzde şer, şer gördüğünüzde  de hayır olabilir” düsturuna iman etmiş insanlarız yeni dönemde görev alacak arkadaşları da yüce Allah celle celalühu “hayra motor şehre firen eylesin” inşaALLAH kalın sağlıcakla

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.