Hava Durumu

Kamu Kurumlarında Mesaide Normalleşme Başlıyor

İçişleri Bakanlığı 1 Temmuz Genelgesini yayımladı. Yeni dönemde uygulanacak olan yasakları, tedbirleri içeren genelge kapsamında normal yaşamlarını devam ettirecekler.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Kamu Kurumlarında Mesaide Normalleşme Başlıyor

Kamu kurumlarında çalışanlar için bakanlık genelgesinde çalışma saatlerine dair bir düzenleme vardı. Tam kapanma sürecinde kamu kurumlarında çalışan personeller için uygulanan saat 10.00 ile 16.00 mesaisi yaz döneminde kaldırılacak.

İçişleri Bakanlığı’nda yer alan madde kapsamında personeller için yeni çalışma saatleri, eski düzene dönecek. Kamu kurumlarında 1 Temmuz tarihinden itibaren normal çalışma uygulanacak.

“Temel usul ve esasları Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde belirlenecek şekilde kamu kurum ve kuruluşlarında halihazırda uygulanmakta olan 10.00–16.00 mesai uygulaması sona erdirilerek, 1 Temmuz Perşembe gününden itibaren normal mesai düzenine geri dönülecektir. Kamu kurum ve kuruluşları için günlük çalışmanın başlama ve bitiş saatleri ile öğle dinlenme süresi bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göre valilerce tespit edilecektir.”

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.