Hava Durumu

Kamu Çalışanları Seçim Öncesi Hükümetten Adım Bekliyor

Türkiye Kamu-Sen Başkan Vekili ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, seçim öncesinde eksik düzenlemelerin tamamlanmasını, ivedilikle adım atılması

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2023 13:04
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2023 13:04
https://www.kamuajans.com/
Kamu Çalışanları Seçim Öncesi Hükümetten Adım Bekliyor

Birinci dereceye inmiş tüm kamu çalışanlarının  ek göstergelerinin 3600 olarak revize edilmesi, sözleşmeli memurların mazeret tayin hakkından yararlanması,  Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nda çalışanların Genel Hizmetler Sınıfı’na alınmasını isteyen Genel Başkan,bu hususlarla ilgili mücadelenin kesintisiz sürdürüleceğini belirtti.

Genel Başkan açıklamasında şunları söyledi:

“Kamu çalışanları Hükümetten adım bekliyor: TBMM tatile girmeden, yani seçimden önce eksik düzenlemeler tamamlanmalıdır. Özellikle birinci dereceye inmiş olan tüm kamu çalışanlarının ek göstergesi 3600 olarak revize edilmelidir. Kadroya geçirilen sözleşmeli memurlarımızın -başta mazeret tayinleri olmak üzere- kadrolu diğer meslektaşlarının sahip olduğu tüm haklara kavuşması için tedbirler hızlıca hayata geçirilmelidir. Öte yandan, Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nda görev yapan memurlarımızın Genel Hizmetler Sınıfı’na alınması için de düzenleme yapılması olmazsa olmazımızdır. Türkiye Kamu-Sen Toplu Sözleşmede kırmızı çizgi olarak ilan ettiği bu hususlarla ilgili mücadelesini kesintisiz sürdürecektir.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.