Hava Durumu

Kamu bankaları promosyon konusunda topu taca atmaktan vazgeçmelidir

Memur-Sen Şırnak İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdullah Çatı, amaçlarının, bütün ilçelerin hakkaniyetli bir şekilde promosyondan faydalandırılması, kamu görevlilerinin, eğitim çalışanlarının mağdur edilmemesidir” dedi. 

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2023 10:24
Haber Güncellenme Tarihi: 09.01.2023 12:24
https://www.kamuajans.com/
Kamu bankaları promosyon konusunda topu taca atmaktan vazgeçmelidir

Abdullah Çatı, Şırnak’ta ertelenen promosyon ihalesiyle ilgili bir açıklama yaptı. İhalenin il millî eğitim müdürlüğü tarafından yeniden düzenlenecek şartname doğrultusunda Ocak ayı içerisinde yapılacağını ifade eden Çatı, “Amacımız, bütün ilçelerimizin hakkaniyetli bir şekilde promosyondan faydalandırılması, kamu görevlilerinin, eğitim çalışanlarının mağdur edilmemesidir. Uludere, Güçlükonak ve Beytüşşebap ilçelerimizde görev yapan eğitim çalışanları promosyon alamamaktadır. Bu üç ilçemizde bulunan bankadan beklentimiz, eğitim çalışanlarının hakkını teslim etmesi ve karşılıksız kazanç sağlamaya son vermesidir” şeklinde konuştu.

Cizre’de, İl Millî Eğitim Müdürü ve Cizre Millî Eğitim Müdürü ile bankaları ziyaret ettiklerini; Uludere ziyareti kapsamında Uludere Ziraat Bankası müdürünü ziyaret ederek taleplerini ilettiklerini kaydeden Abdullah Çatı, şunları söyledi: “Komisyon olarak toplantımızı yapacak, ihale sürecini ve şartnamesini oluşturacağız. Kamu bankaları, Şırnak’ta özel banka sayısının az oluşunu ve üç ilçemizde banka olmamasını fırsata çevirip eğitim çalışanlarını mağdur etmeye kalkmamalıdır. Sendika olarak, kamu görevlilerinin, eğitim çalışanlarının hakkını, hukukunu korumaya, onların mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Beklentimiz ve talebimiz, bankaların, bakanlıklar düzeyinde ödediği promosyonun üstünde teklif ile gelmeleridir.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.