Hava Durumu

Kadro Müjdesi Bekleniyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kişisel twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 Şubat 2021 tarihinde yaptığı bir açıklamayı değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:02
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:02
https://www.kamuajans.com/
Kadro Müjdesi Bekleniyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, yaptığı açıklamada ''Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasında "Çarşamba günü Millete Sesleniş konuşmamı özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim" dedi. Bu açıklama ile milletimiz, özellikle de kamu görevlilerimiz büyük bir heyecan ve umutla Çarşamba gününü beklemeye başladı.

Kamu çalışanlarımız ve emeklilerimiz, yıllardır enflasyon karşısında bile tutunamayan, 6 ay için aldıkları %3 zammın %1.68'ini Ocak enflasyonu ile kaybettikleri, kalan kısmı ise zaten vergi dilimi nedeniyle eriyecek olan maaşlarına EK ZAM müjdesi bekliyor.

Ülkemizin en çok vergi ödeyen kesimi olan kamu çalışanlarımız, vergi dilimi nedeniyle yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesini ve gelir vergisi oranlarının %15'te sabitlenmesini bekliyor.

2018 yılında verilen  sözün gereği olarak 3600 ek gösterge düzenlemesinin, tüm memurları kapsayacak şekilde hayata geçirileceği müjdesini bekliyor.

Ailelerinden ayrı, iş güvencesi, tayin, görevde yükselme gibi temel çalışma haklarından mahrum güvencesiz sözleşmeli personel, KADRO müjdesi bekliyor.

Yardımcı hizmetliler, eğitim durumlarına uygun memur kadrolarına atanmayı ve sorunlarının çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milyonların beklentilerini dikkate alacağını umuyor, aileleriyle 20 milyonu bulan kamu çalışanlarının umutlarını, takdim edeceği güzelliklerle hayata geçirmesini bekliyoruz.'' dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.