Hava Durumu

'GYS Verilerini Açıklayın' Başvurusu

Yapı-Yol Sen tarafından 3021-311/0070 sayılı Sınav konulu 18 Haziran 2021 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bir resmi yazı gönderdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
'GYS Verilerini Açıklayın' Başvurusu

Genel Başkan Gültekin Narinli ve Genel Sekreter Kaan Dinç imzalı resmi yazıda ''Sendikamız Yapı-Yol Sen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında örgütlü bir sendikadır. Bilindiği üzere 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu'nun 19'uncu maddesinin (f) bendi uyarınca kamu görevlileri sendikaları ve üst kuruluşlarının üyeleri hakkında tesis edilen bireysel (subjektif) işlemlere karşı üyelerinin haklarını korumak amacı ile üyelerini temsilen dava açma ve bu nedenle açılan davalarda taraf olma hakkı başta olmak üzere üyelerinin mağduriyetleri ile ilgili olarak gerekli iş ve işlemleri yapmakla yetkilidir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca Şube Müdürü karoları için gerçekleştirilen sözlü mülakat sonuçlarının açıklanması ile sözlü ve yazılı puanlar arasında çok fazla puan farklılıklarının olduğuna ve halen vekaleten şube müdürü olarak görev yapmakta olan personellerin yazılı puanları düşük olmasına karşın sözlü puanlarının yüksek olduğuna ilişkin şikayetler sendikamıza iletilmiştir.

Bu sebeple ilgili sınava giren tüm adayların sözlü ve yazılı puanlarının Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 74'üncü maddesi, 7201 sayılı Tebligat Kanunu ve 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu hükümleri gereğince tarafınıza yazılı olarak bildirilmesini bilgilerinize arz ederiz.'' denilmiştir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.