Hava Durumu

Emniyet Genel Müdürlüğü resmen duyurdu! 10 bin polis alınacak

Kurumlar tarafından personel alım ilanları yeni yılla beraber bir bir gelmeye devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü 2023 yılı için 10 bin polis memuru alımı duyurusunu Resmi Gazetede yayımladı. Peki, başvuru şartları neler?

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2023 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 29.01.2023 09:37
https://www.kamuajans.com/
Emniyet Genel Müdürlüğü resmen duyurdu! 10 bin polis alınacak

"Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 10004 polis alımı gerçekleştirilecek.

Resmi Gazetede ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğüne ayrılan kontenjan ayrımları da tablo tablo belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla merkez teşkilatına bin dört taşra teşkilatına dokuz bin memur kadrosu açıldı. Alım yapılacak alanlar ise şu şekilde: 

Polislik için başvuru şartları neler?

Türk vatandaşı olmak.Lise, lisans ve ön lisans mezunu olmak.Eğer yurt dışında herhangi bir okuldan mezun iseniz denklik belgesi sahibi olmak.KPSS baraj puanını geçmek. (Pomem için geçerlidir.)Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm'den kısa boylu olmamak.Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak.Reşit olmak (18 yaş kanunu) 30 yaşını geçmemek.Siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak.Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,Polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,Kişinin silah taşımak için engel bir durumunun olmaması.Ceza almamış olmak.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

2023 Polis maaşı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 yılının Ocak-Temmuz dönemi için memur ve emekliye yüzde 30'luk zam yapıldığını duyurmasının ardından yeni polis maaşları: 

Polis memuru (8/1) - 13.752 TL'den - 17.183 TL'ye

Başkomiser (3/1) - 15.815 TL'den - 19.769 TL'ye çıktı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.