Hava Durumu

Eğitim Bir-Sen’de Flaş Görevden Alma

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Konya- Akşehir Temsilciliği yönetimi, genel merkezin aldığı kararla feshedilerek yeni yönetimim oluşturulması için Murat Yenim’e yetki verdi.

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2022 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 11.12.2022 12:52
https://www.kamuajans.com/
Eğitim Bir-Sen’de Flaş Görevden Alma

6 Ekim 2018 tarihinde yapılan ve iki listenin yarıştığı seçimlerde Ferhan Ekici ve ekibinin yeni yönetimi oluşturmasıyla birlikte sendika içinde başlayan rahatsızlık, Eğitim Bir Sen Konya Şube Başkanlığını ve Genel Merkezi harekete geçirdi. Yönetimin görevden alınması sebepleri arasında; eski ve yeni yönetim arasındaki anlaşmazlık, üyelerin sıkıntılarını dile getirmesi, temsilciliğin başkanda değil başkan yardımcısında oluş iddiası, yönetimde çok başlılık ve istifa eden sendika üyelerinin çokluğu gibi sebepler gösteriliyor. Görevden alınan yönetim şu isimlerden oluşuyordu: Ferhan Ekici, İsmail Bozkurt, Mehti Aslanboğa, İdris Pullu, Ramazan Yalçınöz, Mehmet Uza ve Kamil Ersoy’dan oluşuyor.

Alınan bilgiye göre; Akşehir Temsilciliğinin görevden alındığı ve yeni yönetimim oluşturulması için Ilıcak İlkokulu Müdürü Murat Yenim’e yetki veridi. Yenim’in önümüzdeki hafta yeni yönetimini belirlemesi ve göreve başlaması bekleniyor.

Gerek kendi üyelerinin gerekse de eğitim camiasının tepkilerini çeken bu yönetimin görevden alınması kamuyoyunda memnuniyetle karşılandı. Ancak sendika üyeleri seçim yapılmamasına da tepki gösteriyorlar.

Eğitim Bir-Senli üyelerin seçim yapılmaması durumunda sendikalarından istifa ederek tepki gösterecekleri iddia ediliyor

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.