Hava Durumu

Devlet Sert: "Tayin yasağı adalet ölçüsüne sığmıyor"

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, taşerondan kadroya geçen işçilere uygulanan tayin yasağı yüzünden ailelerin parçalanma aşamasına geldiğini, çoğu işçinin yıllardır çoluk çocuğundan uzakta görev yaptığını kaydetti. Sert, “Böyle bir uygulama adalet ölçüsüne sığmıyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2022 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2022 16:39
https://www.kamuajans.com/
Devlet Sert: "Tayin yasağı adalet ölçüsüne sığmıyor"

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert 696 KHKlıların kanayan yarası haline gelen, tayin konusunda yaşanan sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmasını vurguladı.

Öz Sağlık-İşten yapılan açıklama şu şekilde;

Sendikanın Ardahan Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Genel Başkan Devlet Sert, 10-15 yıldır aynı kurumda hizmet veren işçilerin kadroya geçişten sonra 696 Sayılı KHK’da yer alan yasaklayıcı madde yüzünden tayin hakkından yoksun olduklarını söyledi.

Sert sözlerine şöyle devam etti:

 “696 Sayılı KHK’nın ürettiği sorunların başında tayin yasağı bulunuyor.  Düşünün ki yıllardır kurumlarda hizmet veren arkadaşlarımız ki bazısı  10-15 yıldır çalışıyor. Şimdi 696 ile kadro almış ancak tayin hakkı yok.  Aileler ayrı, karı-koca-çocuklar ayrı. Bu yasağın olması eşitsizliktir. Bu yasağın olması adaletsizliktir.  Adalet ölçüsüne sığmaz.

Bunun kökten çözülmesi gerekiyor. Biz Sendika olarak bunun için gece gündüz uğraşıyoruz. Aynı görevi yapan, aynı kurumda çalışan işçiler statü farklılığı yüzünden bu tür sorunları yaşıyor. Eşitlikçi bir yaklaşım ile iş barışını da zedeleyen bu adaletsizliğin de giderileceğini düşünüyoruz.
BASIN BÜROSU

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.