Hava Durumu

Ali Yalçın'dan, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadro açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gaziantep’te teşkilatla bir araya geldiği il divan toplantısına katıldı. Kamu görevlilerinin gündemini değerlendiren Yalçın, ek gösterge düzenlemesi ve sözleşmelilere kadro düzenlemelerinin tarihi adımlar olduğunu vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2022 11:13
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2022 13:13
https://www.kamuajans.com/
Ali Yalçın'dan, 3600 ek gösterge ve sözleşmelilere kadro açıklaması

Eğitim Bir-Sen şubesi tarafından düzenlenen il divan toplantısına katılan Ali Yalçın, burada salonu dolduran teşkilat mensuplarına hitap etti. Ek gösterge düzenlemesini tarihi bir düzenleme olarak nitelendiren Yalçın, Memur-Sen’in yıllardır masaya taşıdığı en temel taleplerimizden olan ek göstergenin 6. Dönem Toplu sözleşme kararı ve devamındaki mücadeleyle 5.3 milyonu kapsadığını söyledi. İhtiyaç olan takviye ve iyileştirmelerine yapılması halinde kusursuz bir kazanım olacağını ifade eden Yalçın, “İlk önce dört meslek gurubu üzerinden oluşan vaat, mücadelemizle, emeğimizle geniş bir çerçeveye oturdu ve kamu görevlileri sendikacılığı açısından tarihe kaydolan en ciddi kazanımlarımızdan birisi haline geldi. Diğer kazanımlarımız gibi bu da bir Memur-Sen kazanımıdır” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilgi ve hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Yalçın, ek göstergede memnuniyetin artırılmasına yönelik bazı düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Yalçın, “Ek Gösterge düzenlemesinde şefler, teknikerler başta olmak üzere birinci dereceye yükselen tüm memurlar için 3600 ek gösterge verilmesi talebimizi karşılayacak ilave düzenleme yapıldığında bu kazanım kusursuz bir hale gelecektir” dedi.

Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüştüklerini de sözlerine ekleyen Yalçın, “Sayın Bakan bu hususta ikili görüşmelerimizdeki olumlu tavrını Meclis kürsüsünden de göstererek, ilave düzenleme yapılacağına ilişkin cümle kurarak bu konuda beklenti içindeki yüreklere su serpmiş ve müjde bekleyenlerin umudunu artırmıştır. İstiyoruz ki kör nokta kalmasın, tarihi adım yerilmesin ve herkesin alkışladığı bir çerçeveye taşınmış olsun. Gayretimiz sürüyor ve sürecek” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.