Hava Durumu

Ali Yalçın, memurlarla ilgili 13 maddelik yeni taleplerini açıkladı

Eğitim-Bir-Sen 17. Türkiye Buluşması, şube yönetimleri, ilçe temsilcileri ve kadın komisyonlarının katılımıyla Antalya’da yapıldı. Sendikal çalışmalar ve eğitim gündemi ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantının açılışında konuşan Ali Yalçın, 3600 ek gösterge başta olmak üzere birçok kazanım elde ettiklerini belirterek, “Mevcut sorunların çözümünü sağlayacak olan da biziz. Diğerleri sorunları konuşadursun, biz bir bir sorunları çözdük, çözmeye devam ediyoruz, dedi.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2022 10:44
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2022 12:44
https://www.kamuajans.com/
Ali Yalçın, memurlarla ilgili 13 maddelik yeni taleplerini açıkladı

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, konuşmasında memur ve öğretmenlerle ilgi 13 maddelik yeni açıklamalarda bulundu. İşte o konuşma:

Burada tek tek kazanımlarımızı sayacak değilim. 

Hiç şüpheniz olmasın; 

1- Üniversite idari personeline yer değişikliği hakkını sağlayacak olan, 

2- Ek gösterge düzenlemesinde torba kanunla ilave yaptıracak, teknikerler ve şefler başta olmak üzere 1. dereceye yükselenlere 3600 ek gösterge verilmesini sağlayacak olan, 

3- Yardımcı hizmetler sınıfını genel idare hizmetler sınıfına geçirecek olan,

4- Emeklilere, usta öğreticilere memur sendikalarına üye olma kapısını açarak örgütlülüğün kapsamını daha da genişletecek olan yine biziz. 

5- Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ndeki aksaklıkları giderecek, 

6- 9 ayrı hususta dava açtığımız Yönetici Atama Yönetmeliği sorununu çözecek, 

7- Hizmetli, memur, şeflerimizşube müdürlerimiz başta olmak üzere, genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı personelinin mali ve özlük haklarında iyileştirmeler yaptıracak olan yine biziz. 

8- Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının başta üniversiteler olmak üzere tüm kurumlarda yapılmasını sağlayacak olan da, 

9- Karar mekanizmalarında sendikaların daha fazla temsilini sağlayacak olan da, 

10- Baskıcı, antidemokratik, ilkel 82 model kılık ve kıyafet yönetmeliğinden memuru kurtaracak olan da inşallah biziz biz. 

11- Memur-Sen olarak, kamu görevlileri sendikacılığına toplu sözleşme hakkını kazandırdığımız gibi, 4688 sayılı Kanun’da değişiklik yapılmasını da sağlayarak toplu sözleşmenin kapsamının genişletildiği, tutanak düzenine geçildiği, sürenin artırıldığı, Hakem Heyeti aritmetiğinin düzeltildiği, örgütlenme özgürlüğünün genişlediği, 

12- İşçilerde olduğu gibi memurlara da grev hakkının temin edildiği, 

13- Yasadaki çarpıklığın düzeldiği, masadaki adaletsizliğin giderildiği, dayanışma aidatının geldiği zemini temin edecek olan da yine biziz.”

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.