Hava Durumu

Adalet Bakanlığı’ndan personel alım atağı! Kaç personel alınacak? Kimler başvurabilecek? Başvuru ekranı? Başvuru süresi?

Adalet Bakanlığı 230 personel alımı yapacak. Alım yapılacak alanlar tek tek açıklandı. İşte bölümler: 37 psikolog, 16 öğretmen, 19 sosyal çalısmacı, 2 veteriner, 2 mühendis, 4 fizyoterapist ve 159 idare memuru alımı yapılacak. Kimler başvurabilecek? Ve diğer soruların cevapları haberimzide

Haber Giriş Tarihi: 05.10.2022 10:16
Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2022 11:16
https://www.kamuajans.com/
Adalet Bakanlığı’ndan personel alım atağı! Kaç personel alınacak? Kimler başvurabilecek? Başvuru ekranı? Başvuru süresi?

Adalet Bakanlığı her seferinde bir satın alma duyurusu yaptı. 230 işçi çalıştırmayı amaçladılar. Şirket bünyesinde istihdam edilen 37 psikolog, 16 öğretmen, 19 sosyal hizmet uzmanı, 2 veteriner, 2 mühendis, 4 fizyoterapist ve 159 idari işçi bulunmaktadır.

Ek soruların yanıtları için lütfen haberimizi okuyun. Adaylar, Adalet Bakanlığı'ndaki 230 iş ilanına başvururken özel başvuru şartlarını sağlamalıdır. Bu gereklilikler 657 sayılı Kanun ve Devlet Memurlarının Atama ve Nakil Yönetmeliği ile duyurulmuştur.

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

c) Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Sağlık kurulu raporu sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ:

Başvurular, 30 Eylül 2022 saat 09.00’da başlayıp,14 Ekim 2022 saat 17.30’da sona erecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.