Hava Durumu

3600 Ek Gösterge KPDK Gündeminde

Kamuajans.com – Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KPDK Mart ayı toplantısına katıldı. Katıldığı toplantıdan görüntüler paylaşan Kahveci, memurların beklediği gündeme taşıdı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:00
https://www.kamuajans.com/
3600 Ek Gösterge KPDK Gündeminde

Önder Kahveci:

KPDK Mart ayı toplantısındayız. Sözleşmelilere kadro, görevde yükselme, yardımcı hizmetliler, ek zam,3600 ek gösterge ve çalışma hayatının sorunlarını gündeme taşıyacağız.

Bugün yapılan KPDK toplantısında sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için bir komisyon kurulması kararlaştırıldı. Kurulacak komisyon en kısa sürede mevzuat düzenlemesi için çalışmalarına başlayacak.

Görevde Yükselme ve Unvan değişikliğinin kurumlarda en geç 3 yıl içinde yapılması için gerekli mevzuat değişikliği gerçekleştirilecek.

Alınan bu kararlar KPDK toplantısının sonuca yönelik olarak yapılması bakımından son derece olumlu adımlardır. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için büyük bir umut ışığı doğmuştur

Bu atılan adımlarla birlikte memurlarımızın acil çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır bu konularında en kısa zamanda gündeme alınarak çözüme kavuşturulması bir zorunluluktur.

Bu çerçevede, Kamu görevlileri ve emeklilerin maaşlarında meydana gelen erime ek zam ile telafi edilmelidir. Kamuda farklı statüde istihdam anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.