Kamuajans.com – Kalfalık/Ustalık sınavları, ilgi (a) Yönerge hükümlerine göre hazırlanan ilgi (b) "Çalışma Takvimi" doğrultusunda Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Eylül ve Aralık aylarında gerçekleştirilmektedir. Bu sınavlara, her dönemde yaklaşık yirmi bin aday katılmaktadır.

Kadıköy’de imam hatip lisesi yetkilileri, belediyenin öğrencilere çorba dağıtmasını engelledi! Kadıköy’de imam hatip lisesi yetkilileri, belediyenin öğrencilere çorba dağıtmasını engelledi!
Ancak, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan, dünyayı derinden etkileyen ve ülkemizde de görülen Corona Virüs (Covid-19)'ün yayılımını önlemek ve sınavlara katılacak adaylar ile sınavlarda görev alacak öğretmenlerin sağlığını korumak amacıyla 2020 Nisan sınavlarının ertelenmesi önem arz etmektedir.

2020 Nisan sınavları için başvuru yapan adaylar her hangi bir hak kaybına uğramadan 2020 Haziran döneminde sınavlarına girebileceklerdir.

Makamlarınızca uygun görülmesi halinde, 01 Nisan - 05 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Kalfalık/Ustalık sınavlarının 01 Haziran - 05 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılması hususunu olurlarınıza arz ederim.