Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kişisel twitter hesabı üzerinden Yerli Malı Haftası'na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

23 ayrı ev kiraladı, daha yüksek fiyata hepsini kiraya verdi! 23 ayrı ev kiraladı, daha yüksek fiyata hepsini kiraya verdi!
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''Yerli malı haftasını kutladığımız şu günlerde daha önce de ifade ettiğimiz gibi yerli üretimi desteklemek adına ülkemizde üretilen ürünler üzerindeki ÖTV oranlarının kademeli olarak düşürülmesi talebimiz aynen geçerliliğini korumaktadır.

Uygulanacak bu yöntemle, ülkemizde üretilen malların ithal ürünler karşısında fiyat avantajı yakalayacağına, bir taraftan yerli malı tüketme teşvik edilirken artan talebin artan yerli üretimle karşılanacağına inanıyoruz.

Konfederasyon olarak amacımız, gerekli önlemlerin alınabilmesi için gerçekleri ortaya koymak ve bu gerçekler ışığında milli, sosyal ve eşitlikçi, yeni bir yapı oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Kaynaklarımızın verimli kullanılması; mutlu, huzurlu ve güvenli bir gelecek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyor, dövizin yeniden hareketlendiği şu günlerde geçtiğimiz yıl başlattığımız Yerli Malı ve TL Kullanma Kampanyasını bir kez daha hatırlatmak isterim.

Türkiye Kamu-Sen, ülkemizi çepeçevre saran şer odaklarının saldırılarının mümkün olan en az zararla atlatılması için yapılacak her türlü çalışmada, devletimizin ve milletimizin yanında ve destekçisi olmaya devam edecektir.'' dedi.