Kamuajans.com - Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kişisel twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuajans.com - Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, açıklamasına ''anlamak mümkün değil, hem erken emekliliğe karşı olacak hem de 4C lilere 65 yaşına kadar çalışma izni vermeyeceksiniz.Bu tam bir çelişkidir.'' diyerek başladı.

İsmail Koncuk, gerekçenin, 4C'lilerin sözleşmesinin böyle olduğundan bahsederken ''Değiştirin kardeşim, nasıl olsa kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz.Size engel olan mı var?'' diye tepki gösterdi.

4C, 4B vb kadrosuz çalışmaya bu sebeplerle karşı olduklarını dile getiren İsmail Koncuk, bir ülkenin insanlarına keyfe göre farklı hukuk uygulandığında bunun saçmalıklarla dolu olacağını söyledi.

İsmail Koncuk son olarak, ''Türkiye Kamu Sen olarak 4 C lilerin sözleşmelerinde derhal değişiklik yapılarak isteğe bağlı olarak 65 yaşına kadar çalışma hakkı istiyoruz.'' dedi.

İSMAİL KONCUK'UN AÇIKLAMALARI

Anlamak mümkün değil, hem erken emekliliğe karşı olacak hem de 4C lilere 65 yaşına kadar çalışma izni vermeyeceksiniz.Bu tam bir çelişkidir.

Gerekçe, 4C lilerin sözleşmesi böyleymiş,Değiştirin kardeşim, nasıl olsa kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz.Size engel olan mı var?

İşte 4C, 4B vb kadrosuz çalışmaya bu sebeplerle karşıyız.Bir ülkenin insanlarına keyfinize göre farklı hukuk uygularsanız, saçmalıklar olur.

Türkiye Kamu Sen olarak 4 C lilerin sözleşmelerinde derhal değişiklik yapılarak isteğe bağlı olarak 65 yaşına kadar çalışma hakkı istiyoruz.

KamuAjans.com - Özel Haber