İzmir Evrensel'deki habere göre İzmir’in Menemen ilçesindeki Huriye Mehmet Akçasakız Ortaokulunda iki kız öğrencinin din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni H.Y. tarafından taciz edildiği iddia edildi.

İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan Huriye Mehmet Akçasakız Ortaokulunda din kültürü ve ahlâk dersi öğretmeni H.Y’nin iki kız öğrenciyi taciz ettiği iddia edilmesi üzerine Menemen İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Y.'yi görevden aldığını duyururken H.Y. emniyet ekiplerince gözaltına alındı. 

Milli Eğitim Müdürü ile Sigara İçen Lise Öğrencilerinin arasında geçen diyalog Milli Eğitim Müdürü ile Sigara İçen Lise Öğrencilerinin arasında geçen diyalog

İddiaya göre din kültürü ve ahlâk dersi öğretmeni  H.Y, hem derslerde hem de destekleme ve yetiştirme kurslarına gelen iki kız öğrenciye fiziki tacizde bulundu.

Olay öğrencilerin durumu önce okula sonrasında da velilerine bildirmesi sonucu ortaya çıktı. Olayı öğrenen veliler ise önceki gün okula gerek H.Y, okul yönetimini ve ilçe milli eğitim yönetimini protesto etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce görevden alınan H.Y. emniyet ekipleri tarafından gözaltına alındı.